Вислів "ні Богові свічка, ні чортові кочерга" зберігся до нашого часу з давніх давен. Але сьогодні вже мало хто знає його точне значення.
Радимо також прочитати матеріал: З’являється отрута, що може вбити: чи можна їсти консервацію, яка здулася
Автор і ведуча програми "Правильно українською" на "Радіо Трек" Ольга Багній пояснила, що означає цей фразеологізм і як правильно його використовувати в українській мові.
"Ні Богові свічка, ні чортові кочерга" – чули такий вислів? А знаєте, що він означає? Так кажуть про щось, що не має ніякої користі. А ще так говорять про людину, зовсім непримітну і посередню. Запам’ятайте – "ні Богові свічка, ні чортові кочерга", – пояснила Багній.
Дивіться відео з поясненням, що означає "ні Богові свічка, ні чортові кочерга":
@sametak1064 Ні Богові свічка, ні чортові кочерга… Знаєте, що це означає? #правильноукраїнською#мова#українськийтікток#українськамова#фразеологізми♬ оригінальний звук - Правильно українською
Хто така Ольга Багній?
Ольга Багній – автор і ведуча програми "Правильно українською" та ще двох радіопрограм на "Радіо Трек". Веде TikTok-канал про українську мову.
Раніше Ольга Багній розповіла, як сказати українською "газировка". Неправильно казати "газіровка" – в українській мові такого слова немає.
Також раніше Ольга Багній розповіла, чому казати "металобрухт" – неправильно. Це слово здається дуже звичним, але варто його уникати, адже так казати неправильно.
Вас також може зацікавити:
- Швидко зіпсується: навіщо каву зберігати у холодильнику – маловідомий секрет
- Які речі не можна прати разом в жодному разі: правила, які важливо знати усім
- Треба за 4 секунди знайти дивний пиріг: оптична ілюзія на перевірку уважності
Наші стандарти: Редакційна політика сайту Главред