День Іоанна Богослова в православ'ї відзначається 21 травня.
Церква вшановує святого Іоанна за одкровення, які той дав світу. Його вважають автором п'яти книг Нового Завіту: одкровення Іоанна Богослова, Євангелія від Іоанна та трьох послань.
Тому і сам святий Іоанн Богослов виступає як покровитель письменників і редакторів, кнігопечатніков і видавців, а також просто продавців книг та працівників паперової промисловості.
Про що моляться святому Іоанну Богослову? При будь-якій біді – але особливо в далекій дорозі. Якщо людина на ніч змушена зупинитися в небезпечному місці, то їй слід просити захисту апостола – від нечисті і зловмисників.
читайте такожДень вишиванки і Вознесіння Господнє: яке сьогодні свято 21 травняПрикмети в свято Іоанна Богослова 21 травня підкажуть, якою буде зима: якщо берези почали облітати – то теплою, а якщо осика зелене листя скидає – чекай холодної зими.
Іоанн Богослов – житіє коротко
Народився святий апостол і євангеліст Іоанн Богослов в сім'ї Зеведея та Саломії (що була дочкою святого Йосифа Обручника).
Христос покликав його в учні, коли він разом з братами і батьком ходили ловити рибу на Генісаретському озері (зараз воно зветься Тиверіадське озеро). Він став наймолодшим із 12 учнів Спасителя.
При імператорі Нероні за сповідання християнської віри Іоанна засудили до смерті. Однак його не згубили ні отрута, ні киплячий котел. Після чого апостола було вислано на острів Патмос, де і були написані одкровення Іоанна Богослова про кінець світу – Апокаліпсис.
Вкрай загадковою стала і смерть Іоанна Богослова. За переказами, святий був узятий на небо живим. На Землю він повинен повернутися перед самим Другим пришестям Спасителя – у розпал царювання антихриста. Святе Письмо каже, що Богослов буде свідчити про Христа – за що й прийме мученицьку смерть від рук слуг сатани.
читайте такожВознесіння Господнє 2020 – дата свята і заборони дня
Свято Івана Богослова 21 травня – що не можна робити, а що потрібно
У свято Іоанна Богослова варто відвідати церкву і присвятити день добрим справам: подати милостиню, допомогти старій людині тощо. Головне тут – діяти від чистої душі.
В день Іоанна Богослова православні моляться про захист для себе і своєї сім'ї, здоров'я і удачу в справах.
Також моляться за душі тих, хто народився мертвим, потонув, загинув на війні, хто помер від повішення – але робити це потрібно вдома і спеціальною молитвою.
Посту немає – однак переїдати і зловживати алкоголем не варто.
При цьому, за повір'ям, не можна на Іоанна Богослова їсти часник і цибулю – а то всю зиму небіжчики снитимуться.
Цього дня під забороною всякий негатив: не можна сваритися і навіть просто злитися.
На свято Іоанна Богослова не можна:
- різати овочі – інакше весь урожай згниє або почорніє;
- гадати;
- працювати в другій половині дня – тільки в першій, інакше негодою Небеса скарають.
Іоанн Богослов – цитати
► Дивіться, яку любов дав нам Отець, щоб нам називатися і бути дітьми Божими. Світ бо не знає нас, що не пізнав Його. Любі! ми тепер Божі діти, але ще не відкрилося, що ми будемо. Знаємо тільки, що коли відкриється, будемо подібні до нього, тому що побачимо Його, як Він є.
► Хто веде в полон, той сам піде в полон; хто мечем убиває, тому самому належить бути вбитим мечем. Тут терпіння і віра святих.
► Тут мудрість. Хто має розум, нехай порахує число звіра, бо це число людське; число його шістсот шістдесят шість.
► І я глянув, і ось кінь блідий, і на ньому вершник, якому ім'я "смерть"; і пекло слідувало за ним; і дано йому владу над четвертою частиною землі забивати мечем, і голодом, і мором, і звірами земними.
► Мої улюблені! будемо любити один одного, тому що любов від Бога, і всякий, хто любить, породжений від Бога й знає Бога. Хто не любить, той не пізнав Бога, тому що Бог є любов.
Наші стандарти: Редакційна політика сайту Главред