Яке церковне свято в Україні відзначають 12 грудня та які особливості воно має для українців. У цьому матеріалі ви дізнаєтеся про особливі традиції, історію походження та звичаї, яких варто дотримуватися цього дня.
Главред зібрав корисну інформацію про те, що дозволено і категорично заборонено робити в день пам'яті святого святителя Спиридона, єпископа Тримітійського.
Яке сьогодні свято
12 грудня відзначають такі свята:
- День Сухопутних військ ЗСУ
- Всесвітній день загального медичного забезпечення
- Міжнародний день нейтралітету
- День працівників роздрібної торгівлі
- Міжнародний день перевірки звуку
Яке сьогодні свято церковне
За новим церковним календарем, 12 грудня в Україні відзначають день пам'яті святого святителя Спиридона, єпископа Тримітійського.
Чудотворець народився наприкінці III століття на острові Кіпр. Про його життя відомостей збереглося мало. Відомо, що він був пастухом, мав дружину і дітей. Багато коштів віддавав на потреби ближніх. За це Господь нагородив його чудодійним даром: він зціляв невиліковно хворих і виганяв бісів.
В історії Церкви святитель Спиридон шанується разом зі святителем Миколаєм, архієпископом Мирлікійським. Його ім'я як особливо шанованого угодника постійно згадується під час водосвятного молебню.
Мощі святого Спиридона залишаються невичерпним джерелом зцілень. У 2009 році його нетлінну правицю привозили з грецького острова Керкіра в Україну, тож сотні тисяч українців мали змогу особисто переконатися в чудодійній допомозі цього великого святителя.
День Ангела 12 грудня
12 грудня свої іменини відзначає володар такого імені: Олександр.
Що не можна робити 12 грудня
- Не варто фізично працювати.
- Не можна носити старі зношені речі, бо сильно захворієте.
- Заборонено йти в ліс і на риболовлю.
- Заборонено ворожити, лаятися, злословити.
Більше цікавих новин:
- Гороскоп Таро на 2025 рік для Овнів: коли прийдуть гроші, а коли - велика удача
- Гороскоп Таро на 2025 рік для Тельців: коли відбудуться великі зміни та буде прибуток
- Гороскоп Таро на 2025 рік: в одного знака зодіаку почнеться період дикого везіння
Реформа церковного календаря в Україні
Реформа церковного календаря в Україні - процес впровадження нового стилю, тобто григоріанського або новоюліанського календарів, замість старого стилю (юліанського календаря) українськими церквами. З початком російсько-української війни та після того, як 16 листопада 2017 року Різдво Христове 25 грудня за григоріанським календарем стало державним вихідним в Україні, питання щодо переходу українських релігійних організацій на григоріанський/новоюліанський календар активізується щороку з наближенням Різдва Христового.
Питання календарної реформи гостро постало після початку повномасштабного російського вторгнення в Україну 2022 року, адже, як стверджують деякі публіцисти та церковники, через використання старого стилю разом із Російською православною церквою Україна перебуває у сфері "русского мира". Як і предстоятель ПЦУ митрополит Епіфаній, так і предстоятель УГКЦ верховний архієпископ Святослав, висловили підтримку щодо проведення календарної реформи в Україні, пише Вікіпедія.
Наші стандарти: Редакційна політика сайту Главред