Зимовий День святого Миколая - це свято добра і чудес. День, коли навіть дорослі ненадовго переносяться в дитинство, а малюки – в казку.
День Миколи Чудотворця 2020 році випав на суботу, відтак у людей буде більше можливостей відзначити свято в колі сім'ї або друзів, влаштувавши затишні посиденьки або вибравшись на веселу прогулянку. А відзначає День святого Миколая 2020 Україна - так само як і Росія, й інші православні країни - 19 грудня. Ця дата незмінна. Для порівняння: День святого Миколая католицький святкується 6 грудня, тобто традиційно на два тижні раніше.
Є ще Микола літній - це День святого Миколая в травні (22 травня). У 2021 році він теж випав на суботу.
читайте такожКороткі привітання з Днем святого Миколая в прозі та віршах, живі листівки
День святого Миколая - що подарувати дітям, дівчині, друзям
Традиційний подарунок - це солодощі. Це пов'язано з легендою про святого Миколая: той пожертвував всі свої багатства на добрі справи. У тому числі на його гроші вирішили купити подарунки від імені святого Миколая вихованцям до місцевого дитячого притулку.
Тому плитка шоколаду або набір цукерок – універсальне рішення.
Дітям в останні роки все частіше дарують разом із цукерками ще й іграшки або гаджети для школи.
Кому Святий Миколай Чудотворець - покровитель
читайте такожДень святого Миколая 2020 - як загадати бажання і що не можна робитиУ першу чергу – дітям, а ще – студентам, всім мандрівниками і водіями, морякам і торговцям.
До слова, в народі вірять, що святий Миколай захищає і зберігає людей від стихійних лих, особливо на воді (тому-то він і покровитель моряків).
Молитва до Святого Миколая допоможе всім, хто знаходиться у скрутному становищі. А ще святому Миколаю моляться заміжні жінки, якщо в їхній родині не вистачає миру і спокою.
Прикмети на День святого Миколая зимового
♦ Слідом за Днем Миколая чекають і Микільські морози, тобто різке похолодання та сніг.
♦ Студена й/або сніжна погода в День святого Миколая – до суворої зими, тепло на вулиці – і зима видасться ясною та не дуже морозною.
♦ День святого Миколая за старих часів був останнім днем року, коли слід було роздати всі борги. Якщо залишилися борги – наступного року чекай фінансових бід.
♦ Господар будинку на Миколая повинен насамперед обійти своє господарство – це приверне удачу в оселю.
19 грудня - День святого Миколая Чудотворця: що не можна робити і що робити слід
З обов'язкових обов'язків на День святого Миколая – похід до церкви, щоб поставити свічку і помолитися святителю.
Багато хто задається питанням, чи можна працювати на День святого Миколая. Тут є цікавий нюанс: за повір'ям, у День святого Миколая не можна нічого робити особисто для себе – а лише на благо і в допомогу нужденним. Мовляв, якщо цього дня не подбати про бідних або сиріт, то потім доведеться 7 років бідкатися.
Попрацювати доведеться і дівчатам, які мріють про заміжжя: вважається, що саме в цей день вони повинні зібрати своє придане і підготувати наряд, в якому будуть зустрічати сватів.
Ще одна приємна для багатьох традиція: за старих часів на Миколая варили пиво і влаштовували веселі посиденьки з друзями і знайомими. Сучасні прихильники традицій можуть пиво купити - а потім влаштувати веселе застілля. Тільки пам'ятайте, що страви на святковому столі повинні бути пісними – адже триває Різдвяний піст 2020-2021 (при цьому дозволяється подавати рибні страви).
До слова, в Харківській області на свято святого Миколая прийнято варити не пиво - а кутю і узвар: це повинно забезпечити багатий урожай хліба і фруктів.
А ось що ні в якому разі не можна робити на святого Миколая, так це:
- сваритися – навпаки, прийнято просити вибачення і миритися з тими, з ким в сварці;
- відмовляти бідним людям у допомозі;
- не варто позичати гроші або домашнє начиння – щоб не "віддати" разом з ними домашнє щастя.
Раніше ми опублікували Православний календар на грудень 2020: День Миколи, Катерини та Андрія. Календар церковних свят на грудень 2020 – це насамперед свята новорічного циклу.
Наші стандарти: Редакційна політика сайту Главред