Церковне свято 21 квітня: що заборонено робити у день преподобної Марії

20 квітня 2024, 09:00оновлено 24 квітня, 12:51
425
Дізнайтесь важливу інформацію про те, яке релігійне свято відзначають 21 квітня і що не можна робити в цей святий день.
Церковне свято 21 квітня: що заборонено робити у день преподобної Марії
Яке свято 21 квітня / колаж: Главред, фото: pomisna.info

21 квітня - день, який має особливе духовне значення: церковне свято, яке має свої особливі традиції та звичаї, яких варто дотримуватись.

Дізнайтеся, що дозволено і категорично заборонено робити в п'ятий тиждень Великого посту та преподобної Марії Єгипетської.

Вам також буде цікавий матеріал: Гороскоп на сьогодні 21 квітня: Левам - здійснення бажань, Козерогам - неймовірна удача.

відео дня

Яке свято 21 квітня

В Україні та світі 21 квітня відзначають такі свята:

  • Всесвітній день творчості та інноваційної діяльності
  • Всесвітній день міграції риб
  • Національний день кешью в шоколаді
  • Національний день чаю в Великобританії

Церковне свято 21 квітня

За новим церковним календарем, 21 квітня в Україні відзначають п'ятий тиждень Великого посту та преподобної Марії Єгипетської.

Із переказів стало відомо, що преподобна Марія Єгипетська жила в Олександрії в V-VI ст. В дитинстві вона втекла з дому батьків і почала вести порочне життя, де й відправилась у світ розпустуи

Дівчина до 17 років скидалась по світу, але одного разу вона відвідала Єрусалим. Однак потрапила туди Марія не для паломництва, а задля інтересу і нових відчуттів. В Єрусалимі Марія, разом з іншими паломниками, вирішила заради цікавості піти до церкви, але не змогла потрапити всередину, ніби якась невидима сила тримала.

Однак, перед входом вона побачила ікону Божої Матері Марія і стала молитись і просити не відкидати її. Преподобна Марія після молитви відчула велике полегшення та змогла увійти до церкви. Перед іконою Богородиці Марія попросила настановити її на шлях порятунку. Таким чином із великої грішниці преподобна Марія стала великою святою й залишила яскравий приклад покаяння.

Реформа церковного календаря в Україні

Реформа церковного календаря в Україні — процес впровадження нового стилю, тобто григоріанського або новоюліанського календарів, замість старого стилю (юліанського календаря) українськими церквами. З початком російсько-української війни та після того, коли 16 листопада 2017 року Різдво Христове 25 грудня за григоріанським календарем стало державним вихідним в Україні, питання щодо переходу українських релігійних організацій на григоріанський/новоюліанський календар активізується щороку з наближенням Різдва Христового.

Питання календарної реформи гостро постало після початку повномасштабного російського вторгнення в Україні 2022 року, адже, як стверджують деякі публіцисти та церковники, через використання старого стилю разом з Російською православною церквою Україна перебуває у сфері "російського світу". Як і предстоятель ПЦУ митрополит Епіфаній, так і предстоятель УГКЦ верховний архиєпископ Святослав,висловили підтримку щодо проведення календарної реформи в Україні, пише Вікіпедія.

Що не можна робити 21 квітня

  • У народі вважають, що сваритись, вживати погані слова та лінуватися - це гріх.
  • Під час Великого посту необхідно дотримуватись посту та не можна їсти рибу, м'ясо та яйця.
  • Ввважається, що у цей день намагаються уникати важкої праці біля дому, шити та в'язати теж не рекомендується.

День Ангела 21 квітня

21 квітня День Ангела відзначають власники таких імен як Олександр, Олексій, Денис, Іван, Максим, Микола, Теодор, Федір, Яків, Ян.

Більше цікавих новин:

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакції.

Наші стандарти: Редакційна політика сайту Главред

Реклама
Новини партнерів
Реклама

Останні новини

Реклама
Реклама
Реклама
Ми використовуемо cookies
Прийняти