Одним з найпопулярніших напоїв в світі можна вважати зелений чай. У стародавньому Китаї було відомо про корисні властивості зеленого чаю, завдяки чому даний напій дуже швидко поширився по всьому світу.
Як кажуть медики, зелений чай благотворно впливає на всю систему організму і веде до поліпшення його загального стану. Пов'язано це з вмістом в зеленому чаї великої кількості різних речовин. Але в цьому напої є безліч протипоказань.
Як каже лікар-дієтолог, доктор медичних наук Михайло Гінзбург, відмовитися від вживання чаю варто людям, чутливим до кофеїну. Це убезпечить їх від стрибків тиску.
За словами медика, чай сприяє підвищенню тиску у людей. Однак цей напій робить це не так різко, як кава.
"Люди по-різному реагують на кофеїн і кофеїновміст у напої. Чай теж є кофеїновмісним напоєм, там міститься теїн як різновид чайного кофеїну", - пояснив Гінзбург, пишуть РІА Новини.
читайте такожЧай з кропиви: в чому користь
Лікар додав, що кофеїн провокує звуження стінок судин, збільшуючи їх тонус. При цьому підвищення тиску може відбуватися в судинах головного мозку або нирок, а не скрізь.
Кому варто обмежити вживання зеленого чаю:
- Людям з виразкою шлунка і дванадцятипалої кишки
- Людям, що страждають безсонням (особливо не варто пити зелений чай у другій половині дня)
- Людям, що страждають від дефіциту заліза в організмі, зелений чай дозволяється пити тільки через 30 хвилин після вживання їжі
- При вагітності
- При загостренні хвороби нирок
- При глаукомі
- При індивідуальній непереносимості кофеїну
Як раніше повідомляв Главред:
- Вчені з'ясували, що чай може знизити кров'яний тиск. Так, кілька досліджень показали, що зелений чай пригнічує утворення раку, знижує високий кров'яний тиск і знижує ризик серцевих захворювань.
- Названі вісім трав'яних чаїв, які зменшують здуття живота. Традиційно люди використовували натуральні засоби, в тому числі трав'яні чаї, для зняття здуття живота.
- Виявлений побічні ефекти імбирного чаю. Деякі побічні ефекти, такі як печія, діарея та дискомфорт у животі, можуть виникнути, якщо людина споживає більше 5 грамів цієї речовини на день.
Наші стандарти: Редакційна політика сайту Главред