Коліт-це загальний термін для позначення запалення внутрішньої оболонки товстої кишки.
Є різні типи коліту, що класифікуються з причин. Інфекції, погане кровопостачання і паразити можуть викликати запалення кишечника.
Зміст
Якщо у вас запалення кишечника, у вас, ймовірно, будуть болі в животі, спазми і діарея.
Причини запалення кишечника
Є кілька різних типів коліту та інших станів, які можуть викликати запалення товстої кишки.
Інфекція
Інфекційний коліт може бути викликаний вірусами, бактеріями і паразитами. У людини з інфекційним колітом буде діарея і лихоманка, а зразок калу дасть позитивний результат на ентеропатогени, такі як:
- сальмонела
- кампілобактер
- Escherichia coli (кишкова паличка)
Залежно від причини інфекції інфекційний коліт може бути переданий через зараженої води, хвороб харчового походження або поганої гігієни.
Псевдомембранозний коліт - ще один вид інфекційного коліту. Його також називають колітом, пов'язаним з прийомом антибіотиків, або колітом, пов'язаним з C. diff, оскільки він виникає в результаті надмірного росту бактерій Clostridium difficile. Найчастіше це викликано використанням антибіотиків, що порушують баланс корисних бактерій в товстій кишці.
Запальне захворювання кишечника (ВЗК)
ВЗК-це група хронічних захворювань, що викликають запалення в травному тракті. Є багато станів, які підпадають під дію ВЗК, але є два основних типи:
- Хвороба Крона. Цей стан викликає запалення слизової оболонки травного тракту. Може дивуватися будь-яка частина травного тракту, але найчастіше розвивається в клубовій кишці, яка є останнім відділом тонкої кишки.
- Виразковий коліт. Це викликає хронічне запалення і виразки на внутрішній поверхні товстої і прямої кишки. Люди з виразковим колітом мають підвищений ризик раку товстої кишки.
- Ішемічний коліт. Ішемічний коліт виникає, коли кровотік в частині товстої кишки знижується. Це заважає клітинам травної системи отримувати необхідний їм кисень.
Зазвичай це викликано звуженням або закупоркою артерій. Люди у віці 60 років і старше, з високим рівнем холестерину або порушенням згортання крові мають підвищений ризик ішемічного коліту.
Ішемічний коліт може вражати будь-яку частину товстої кишки, але зазвичай ви відчуваєте біль в лівій частині живота. Це може відбуватися поступово або раптово.
Симптоми з правого боку можуть вказувати на закупорку артерій в тонкому кишечнику, що може швидко викликати некроз кишкової тканини. Це небезпечно для життя і вимагає термінової операції з усунення закупорки і видалення пошкодженої частини.
Алергічні реакції
Алергічний коліт частіше зустрічається у немовлят, ніж у дорослих, вражаючи від 2 до 3 відсотків немовлят. Запалення-це алергічна реакція на білки коров'ячого молока. Дитина з запаленням товстої кишки може бути дратівливим, мати гази і мати кров або слиз в стільці. Також можливі анемія і недоїдання.
Еозинофільний коліт схожий на алергічний коліт. Коли це відбувається у немовляти, зазвичай проходить в ранньому дитинстві. У підлітків і дорослих захворювання часто буває хронічним. Точна причина еозинофільного коліту не завжди відома, хоча протеїни в коров'ячому молоці часто посилюють симптоми. Люди з особистим або сімейним анамнезом алергії та астми, як видається, мають більш високий ризик.
Мікроскопічний коліт
Мікроскопічний коліт можна побачити тільки в мікроскоп. Він характеризується збільшенням лімфоцитів, які є різновидом білих кров'яних тілець, в слизовій оболонці товстої кишки.
Існує два типи мікроскопічного коліту, і, хоча обидва показують збільшення лімфоцитів, кожен тип по-своєму впливає на тканину товстої кишки.
Лімфоцитарний коліт має більшу кількість лімфоцитів, а тканини і слизова оболонка товстої кишки мають нормальну товщину.
При коллагенозном коліті шар колагену під слизовою оболонкою товстої кишки товщі, ніж зазвичай.
Причина мікроскопічного коліту невідома, але дослідники вважають, що це може бути пов'язано з:
- аутоімунними захворюваннями
- певні ліками
- інфекція
- генетика
Симптоми цього типу коліту часто приходять і йдуть, іноді зникають без лікування.
Коліт, викликаний ліками
Деякі ліки, в основному нестероїдні протизапальні препарати (НПЗП), у деяких людей пов'язані із запаленням товстої кишки. Люди похилого віку та люди з історією тривалого прийому НПЗП, як видається, мають найбільший ризик розвитку цього типу коліту.
Симптоми запалення товстої кишки
Незважаючи на те, що існують різні типи коліту з різними причинами, більшість симптомів однакові:
- діарея з кров'ю або без неї
- біль в животі і спазми
- висока температура
- терміновість до дефекації
- нудота
- здуття живота
- втрата ваги
- утома
Лікування запалення товстої кишки
Лікування коліту може варіюватися в залежності від причини. Якщо це викликано алергією на певну їжу або побічним ефектом від ліків, ваш лікар порекомендує виключити їжу з вашого раціону або змінити ліки.
Більшість видів коліту лікують за допомогою ліків і зміни раціону. Мета лікування запалення товстої кишки-зменшити запалення, що викликає ваші симптоми.
Наступні зміни способу життя можуть допомогти полегшити ваші симптоми:
- відстежувати і уникати продуктів, які викликають або посилюють ваші симптоми
- їжте менше, частіше їжте протягом дня
- уникайте продуктів, які збільшують виділення стільця, таких як кофеїн і сирі фрукти і овочі
- обмежте споживання алкоголю
- припиніть палити
Хірургія може бути рекомендована, якщо інші методи лікування не можуть полегшити ваші симптоми або якщо у вас серйозне пошкодження товстої кишки.
Коли звернутися до лікаря
Хронічна діарея, сильний біль у животі або кров у стільці повинні бути обстежені лікарем. Сильний біль у животі, яка виникає раптово і заважає вам звикнути до комфорту, може бути ознакою серйозного стану, що вимагає невідкладної медичної допомоги.
Наші стандарти: Редакційна політика сайту Главред