Вживання солодощів небезпечне не лише ожирінням та виникненням хвороб, а й погіршенням психічного здоров'я.
За інформацією вчених з Колорадо (США), при домінуванні цукровмісних продуктів у раціоні виникає схильність до агресії та проблем із психікою. Вживання великої кількості фруктози негативно впливає і на фізичне, і на психічне здоров'я, пише CNN.
Використання популярного дешевого підсолоджувача відіграє важливу роль у розвитку агресії, біполярного розладу та синдрому дефіциту уваги та гіперактивності. Наукові співробітники впевнені, фруктоза здатна знижувати рівень енергії в клітинах людського організму.
При цьому активізується реакція видобутку їжі. Вона з'являється при почутті голоду і може стимулювати імпульсивність і агресію, оскільки в стародавні часи людині доводилося ризикувати життям, добуваючи їжу. Фахівці повідомили, що бажання надмірного вживання солодкого є еволюційним механізмом, який необхідний для виживання. Однак, через те, що на цей час людина живе в легкій доступності солодких продуктів, даний спосіб виживання вважається не актуальним.
Коли можна їсти солодке - про що раніше писав Главред:
- Дієтолог розкрила простий секрет, як і коли можна їсти солодке і не товстіти. За словами медика, щоб не переїсти солодощів, рекомендується не замінювати ними цілий прийом їжі, а також не їсти десерти між прийомами їжі.
- Нутриціолог Анна Нікольська пояснила, як відбити тягу до солодкого і чим замінити солодощі. Виявилося, що причина тяги до "забороненої" їжі у вигляді цукерок, печива, тортиків, шоколадок, фастфуду дуже проста - людина просто не добирає частину важливих нутрієнтів зі свого базового раціону.
Наші стандарти: Редакційна політика сайту Главред