Вітамін D надзвичайно важливий для хорошого здоров'я, так як він грає кілька ролей в підтримці здоров'я і функціонування клітин вашого тіла.
Більшість людей не отримують достатньої кількості вітаміну D, тому добавки-звичайна справа. Тим не менш, цей вітамін також може накопичуватися і досягати токсичних рівнів у вашому організмі, що відомо як токсичність вітаміну D.
Які симптоми токсичності вітаміну D і в якій дозуванні цього можна уникнути?
У дослідженні, опублікованому в Національній медичній бібліотеці США Національних інститутів здоров'я, токсичність вітаміну D була додатково вивчена, пише Express.co.uk.
читайте такожВітамін D2 і D3: у чому ключова різниця
У дослідженні зазначається: "хоча токсичність вітаміну D зустрічається рідко, наслідки для здоров'я можуть бути серйозними, якщо її не виявити своєчасно.
"Сплутаність свідомості, апатія, повторювана блювота, біль у животі, поліурія, полідипсія і зневоднення є найбільш часто відзначаються клінічними симптомами токсичності вітаміну D.
"У здорових людей екзогенна токсичність вітаміну D зазвичай викликана тривалим (в місяцях) використанням мегадоз вітаміну D, але не надмірно високим впливом сонця на шкіру або різноманітним харчуванням.
"Симптоми ВДТ можуть бути схожі на симптоми інших гіперкальціємічних станів і включати психоневрологічні прояви, такі як порушення концентрації уваги, сплутаність свідомості, апатія, сонливість, депресія, психоз і, в крайніх випадках, ступор і кому.
"Шлунково-кишкові симптоми ВДТ включають повторювану блювоту, біль у животі, полідипсію, анорексію, запор, пептичні виразки та панкреатит".
Інші ознаки того, що ви вживали занадто багато добавок вітаміну D, включають:
- Нудота
- Блювота
- Часте сечовипускання
- Втрата апетиту
- Спрага
- Зневоднення
- Запір
- М'язова слабкість
Яка рекомендована добова доза вітаміну D?
Більшості людей потрібно близько 10 мкг вітаміну D в день, в тому числі вагітним і годуючим жінкам.
Дітям молодше одного року необхідно від 8,5 до 10 мкг в день.
У період з кінця весни до початку осені більшість людей повинні отримувати достатньо вітаміну D в повсякденному житті.
Але може бути складно додати вітамін D в період з кінця вересня по початок березня.
Пряме сонячне світло спонукає організм виробляти вітамін D природним чином, тому людям легше виробляти вітамін D влітку, коли на вулиці приємніше.
Але коли ми всі замкнені всередині, тому що холодно, йде дощ або просто занадто рано темніє, ризик дефіциту збільшується.
Іноді дозування може бути вказана в міжнародних одиницях (МО). Еквівалент 10 мкг в МО становить 40 МО.
Наші стандарти: Редакційна політика сайту Главред