Синоптики знову лякають спекою, що наближається. Природно, у вас може виникнути спокуса відкрити вікна, щоб розсіяти спеку, але ваша інтуїція помилкова, - говорить популярний на британському ТБ доктор Марк.
За словами доктора Марка, відкриття вікна, коли стає жарко, може привести до того, що тепло зовні заповнить весь ваш будинок, пише Express.co.uk.
Тому важливо "тримати вікна закритими", коли на вулиці жарко, - порадив він.
Чого ще слід уникати?
Хоча заманливо відсунути штори і дозволити сонячному світлу проникнути всередину, це теж може представляти прихований ризик для здоров'я.
читайте такожУкраїну чекає новий сонцепік: синоптик розповів, коли спека зашкалюватиме
"Закрийте штори в кімнатах, що виходять на сонце, щоб в приміщеннях було прохолодніше, і пам'ятайте, що на вулиці може бути прохолодніше, ніж в приміщенні", - пояснює NHS.
Згідно з санітарним органом, ви також ніколи не повинні залишати нікого в закритому припаркованому автомобілі, особливо немовлят, маленьких дітей або тварин.
Він також говорить:
- Уникайте тренувань в найспекотніший час дня
- Уникайте надмірного вживання алкоголю
- Намагайтеся триматися подалі від сонця з 11:00 до 15:00
Крім речей, яких слід уникати, існують перевірені способи охолодити своє тіло при високих температурах
Ви повинні залишатися в будівлях з кондиціонерами якомога довше.
Центри контролю та профілактики захворювань (CDC) пояснюють: "Кондиціонер - це найкращий спосіб захистити себе від хвороб та смерті, пов'язаних із спекою. Якщо у вашому будинку немає кондиціонера, зменшіть ризик захворювань, пов'язаних із спекою, провівши час у громадських приміщеннях з кондиціонуванням повітря і використовуючи кондиціонери в транспортних засобах".
Як визначити тепловий стрес
Тепловий стрес виникає, коли ваше тіло не може достатньо охолонути, щоб підтримувати здорову температуру.
"Зазвичай тіло охолоджується за рахунок потовиділення, але іноді потовиділення недостатньо, і температура тіла продовжує зростати", - пояснює Бупа.
За даними медичного органу, симптоми теплового стресу включають нудоту, головні болі і судоми, а також температуру тіла від 37 до 39 ° C.
Однак до симптомів теплового удару слід ставитися більш серйозно.
Тепловий удар - більш серйозне захворювання, викликане порушенням природного регулювання температури вашого тіла.
"Тепловий удар має симптоми, аналогічні тепловому стресу, але він більш серйозний, і людина може здаватися розгубленим або агресивним, мати припадок або втратити свідомість", - пояснює Бупа.
Я в небезпеці?
Тепловий удар найчастіше виникає в результаті впливу гарячого навколишнього середовища.
"При тепловому ударі, званому неексерційним (класичним) тепловим ударом, перебування в жаркому середовищі призводить до підвищення внутрішньої температури тіла", - пояснює клініка Мейо.
На думку медпрацівників, цей тип теплового удару зазвичай виникає після перебування в жаркій вологій погоді, особливо протягом тривалого періоду часу.
"Це найчастіше зустрічається у людей похилого віку та у людей з хронічними захворюваннями".
Наші стандарти: Редакційна політика сайту Главред