Нежить: лікар розповів, звідки береться і як лікувати

12 листопада 2020, 16:58
306
Пост носові виділення виникають, коли носові залози виділяють більше слизу, ніж зазвичай, або більш густий слиз.
застуда, хвороба, грип
Пост носові виділення виникають, коли носові залози виділяють більше слизу, ніж зазвичай, або більш густу слиз. / Фото pixabay.com

Під час кашлю та застуди люди відчувають безліч дратівливих симптомів. Головний з них - це постназальне виділення, коли слиз з носа потрапляє в горло. Капання з носа може викликати лоскотання або відчуття закупорки в задній частині горла, що може викликати біль в горлі, кашель або постійну потребу відкашлятися.

За словами Крістофера Томпсона, доктора медицини, фахівця ЛОРа і отоларинголога з лікарні Mission в окрузі Оріндж, слиз важлива для зволоження верхніх дихальних шляхів і вловлювання сторонніх частинок, таких як алергени, подразники, віруси і бактерії.

Однак інфекція, алергія і шлунково-кишковий рефлюкс можуть привести до того, що слиз стане більш вираженим, що призведе до появи носового капання. Дізнайтеся більше про цей неприємний симптом і різних засобах його лікування.

відео дня

читайте такожКомаровський пояснив, чому у дітей довго не проходить нежить

Що викликає виділення з носа?

Пост носові виділення виникають, коли носові залози виділяють більше слизу, ніж зазвичай, або більш густий слиз. Це може статися з різних причин, в тому числі з наступних:

Застуда: при застуді надлишки слизу заповнюють ніс, що часто призводить до виділення носа.

Алергія і подразники в повітрі: алергени та інші подразники можуть викликати збільшення кількості слизу в носі, що пов'язано з постназальним виділенням.

Рефлюкс. За словами Томпсона, це основний симптом ларингофарингеального рефлюксу-стану, при якому шлункова кислота проникає в горло.

Інфекції носових пазух: нежить і закладеність носа є звичайними симптомами інфекції носових пазух і можуть викликати постназальне виділення.

Вагітність: під час вагітності підвищення рівня гормонів може викликати набухання носових залоз, в результаті чого приблизно в однієї третини жінок виникає постназальний синдром.

Гостра їжа: у відповідь на пряність організм багатьох людей виділяє зайвий слиз, що може привести до появи крапель з носа.

Лікування після носових виділень

Лікування виділень з носа буде залежати від того, чим вони викликані. Наприклад, легше позбутися від постназального підтікання, викликаного гострою їжею, ніж від інфекції носових пазух. Для лікування постназальної кровотечі важливо усунути основне захворювання.

За словами Томпсона, крім усунення причини, деякі засоби можуть допомогти, зокрема, при постназальній кровотечі. Ось кілька поширених засобів:

Зрошення носа

Зрошення носа фізіологічним розчином настійно рекомендується для боротьби з постназальними виділеннями. "Зрошення сольовим розчином допомагає вимити зайву і густу слиз", - говорить Томпсон. "Крім того, зрошення сольовим розчином зволожують носову порожнину і зменшують симптоми постназальних крапель".

Використовуючи спрей, промийте одну, а потім іншу сторону носа дистильованою або кип'яченою водою (охолодженою). Обов'язково уважно дотримуйтесь інструкцій, щоб не підвищити ризик зараження при промиванні носа.

Пар або зволожувач

Пар або зволожувач повітря допоможуть очистити ніс від слизу. "Зволожувач і вдихання пари можуть допомогти зволожити повітря і розрідити слиз, щоб вона проходила більш вільно", - говорить Томпсон.

Ось чому курячий суп або чашка чаю також можуть бути відмінними ліками - гаряча рідина і пар допомагають очистити носові проходи.

Людям, у яких через алергію виникає капання з носа, можна пропустити це рішення. "Зволожувачі можуть збільшити кількість алергенів у приміщенні, таких як пилові кліщі та цвіль", - говорить Томпсон. "Багато людей страждають алергією на пилових кліщів, тому зволожувач може викликати посилення симптомів алергії".

Гідратація

Достатня кількість води може допомогти розрідити слиз, запобігаючи дратівливе відчуття, ніби щось застрягло в задній частині горла.

"Рясне пиття може допомогти розріджувати слиз, запобігаючи зневодненню", - говорить Томпсон. Намагайтеся випивати принаймні 15 чашок, рекомендованих для чоловіків, і 11 чашок в день для жінок.

Сон на підпорах

За словами Томпсона, сон з піднятою головою на піднятій подушці особливо корисний, якщо постназальне виділення рідини пов'язане з рефлюксом. Якщо тримати голову піднятою, це може зменшити кількість шлункової кислоти, що потрапляє в горло, і зменшити відчуття закладання носа.

Пероральні деконгестанти

За словами Томпсона, якщо у вас виникла закладеність носа після грипу або застуди, може допомогти протизастійний засіб, такий як Судафед. Ці ліки діють шляхом звуження кровоносних судин в носі. За його словами, це дозволяє слизу рухатися більш вільно.

Однак пероральні деконгестанти також викликають звуження кровоносних судин по всьому тілу, тому їх не слід використовувати людям з високим кров'яним тиском, оскільки вони можуть погіршити стан.

Розріджувачі слизу, такі як Муцинекс, допомагають розріджувати слиз у верхніх дихальних шляхах, пояснює Томпсон. Однак вони не вважаються ефективними для усунення закладеності носа.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакції.

Наші стандарти: Редакційна політика сайту Главред

Реклама
Новини партнерів
Реклама

Останні новини

Реклама
Реклама
Реклама
Ми використовуемо cookies
Прийняти