Почали втрачати зуби: про яку невиліковну хворобу це може говорити

9 липня 2021, 18:36
1941
Синдром викликаний пошкодженням клітин головного мозку, яке заважає клітинам спілкуватися один з одним.
Стоматологія, зуби, зубник
Ці зміни викликають зниження розумових навичок / Стоматологія

Нове дослідження показало, що люди, які починають втрачати зуби, більш схильні до розвитку деменції.

Дослідники з Нью-Йоркського університету виявили, що втрата зубів є фактором ризику як для деменція, так і для когнітивних порушень, і з кожним втраченим зубом ризик зростає.

І навпаки, хороше здоров'я порожнини рота, в тому числі зубні протези, може захистити від зниження когнітивних функцій, на думку команди, пише The Daily Mail.

Хоча причина зв'язку залишається неясною, дослідники припускають, що тут може мати місце ряд факторів.

Наприклад, відсутність зубів може призвести до утруднення жування, що може сприяти дефіциту поживних речовин, а також може бути зв'язок між захворюванням ясен і зниженням когнітивних функцій.

Доктор Бей Ву, який керував дослідженням, сказав: "З огляду на приголомшливу кількість людей, у яких щорічно діагностується хвороба Альцгеймера і деменція, а також можливість поліпшити здоров'я порожнини рота протягом усього життя, важливо отримати більш глибоке розуміння зв'язку між поганим здоров'ям. здоров'я порожнини рота і зниження когнітивних функцій""

Деменція-це синдром, пов'язаний з постійним погіршенням функціонування мозку, яким страждає приблизно кожен 14 чоловік у віці старше 65 років і кожна шоста людина старше 80 років.

Синдром викликаний пошкодженням клітин головного мозку, яке заважає клітинам спілкуватися один з одним.

Асоціація Альцгеймера пояснила: "ці зміни викликають зниження розумових навичок, також відомих як когнітивні здібності, досить серйозне, щоб порушити повсякденне життя і незалежне функціонування. Вони також впливають на поведінку, почуття та відносини ".

В ході дослідження команда мала намір зрозуміти, чи пов'язане здоров'я порожнини рота з деменцією.

Вони провели метааналіз 14 досліджень, в яких брали участь в цілому 34 074 дорослих і 4689 осіб зі зниженою когнітивною функцією.

Їх аналіз показав, що у дорослих з більшою втратою зубів ризик розвитку когнітивних порушень в 1,48 рази вище, а ризик діагностування деменції - в 1,28 рази.

Однак дорослі, у яких відсутні зуби, мали більше шансів мати когнітивні порушення, якщо у них не було зубних протезів, в порівнянні з тими, у кого вони були.

Це говорить про те, що хороше здоров'я порожнини рота може допомогти уповільнити зниження когнітивних функцій.

Заглибившись у висновки, дослідники виявили, що кожен додатковий відсутній зуб був пов'язаний з підвищеним на 1,4% ризиком когнітивних порушень і на 1,1% підвищеним ризиком деменції.

Сян Ци, який працював над дослідженням, сказав: "ця залежність" доза-реакція " між кількістю відсутніх зубів і ризиком зниження когнітивної функції істотно посилює докази зв'язку втрати зубів з когнітивними порушеннями і надає деякі докази того, що втрата зубів може прогнозувати зниження когнітивних функцій.

Хоча причина зв'язку залишається неясною, у дослідників є ряд можливих теорій.

Відсутність зубів може призвести до проблем з жуванням, що може сприяти дефіциту поживних речовин або сприяти змінам в мозку.

Тим часом, попередні дослідження вказали на зв'язок між захворюванням ясен-основною причиною втрати зубів-і зниженням когнітивних функцій.

Дослідники також відзначають, що втрата зубів може відображати довічні соціально-економічні проблеми, які також є факторами ризику зниження когнітивних функцій.

Ву додав:"наші результати підкреслюють важливість підтримки хорошого здоров'я порожнини рота та його роль у збереженні когнітивних функцій".

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакції.

Наші стандарти: Редакційна політика сайту Главред

Реклама
Новини партнерів
Реклама

Останні новини

Реклама
Реклама
Реклама
Ми використовуемо cookies
Прийняти