У самого вживаного у світі знеболюючого (ацетамінофен / парацетамол) знайшли новий побічний ефект - збільшення тяги до ризикованої поведінки.
Про це повідомляє спеціалізований медичний портал Science Alert.
"Здається, що ацетамінофен змушує людей відчувати менше негативних емоцій, коли вони розглядають ризиковані дії - вони просто не відчувають такого страху", — заявив один з учасників дослідження, нейробіолог, доктор медицини Болдуін Вей з Університету штату Огайо.
За його словами, всі нові дані доповнюють результати недавніх досліджень, які припускають, що ефект парацетамолу поширюється на різні психологічні процеси, зокрема зниження сприйнятливості до образ, зниження емпатії і навіть пригальмовування когнітивних функцій.
У серії експериментів взяли участь понад 500 студентів. Команда вчених виміряла, як разова доза ацетамінофену в 1000 мг (рекомендована максимальна разова доза для дорослих) вплинула на їх ризиковану поведінку (у порівнянні з тими студентами, хто отримував таблетки-плацебо). Як виявилося, студенти після прийому парацетамолу поводилися ризиковано набагато частіше.
Нагадаємо, раніше "Главред" повідомляв:
- На брифінгу в Женеві (Швейцарія) представник Всесвітньої організації охорони здоров'я (ВООЗ) Крістіан Ліндмайер розповів - для зниження температури при симптомах китайського коронавірусу covid-19 фахівці рекомендують застосовувати парацетамол.
Наші стандарти: Редакційна політика сайту Главред