StarsМода та красаГороскопРецептиПрикметиЗдоров'яПривітанняКіно та серіалиШоуЛайфхакиСонникЖиттяСвятаСад і город

Мед Манука: чому всі божеволіють і в чому його користь

25 листопада 2020, 12:43оновлено 25 листопада 2020, 13:16
1985
Мед манука - це мед, що росте в Новій Зеландії.
1606299726-5667.jpg
Мед манука-це мед, що росте в Новій Зеландії / Pixabay

Мед манука-це мед, що росте в Новій Зеландії. Його виробляють бджоли, що запилюють квітку Leptospermum scoparium, широко відомий як кущ манука.

Антибактеріальні властивості меду манука-ось що відрізняє його від традиційного меду. Метилгліоксаль є його активним інгредієнтом і, ймовірно, відповідальний за ці антибактеріальні ефекти.

Крім того, мед манука має противірусні, протизапальні та антиоксидантні властивості.

Фактично, він традиційно використовується для загоєння ран, зняття болю в горлі, запобігання карієсу і поліпшення травлення.

читайте такожЯк вибрати мед: вчені розповіли, який мед краще

Ось 7 науково обґрунтованих переваг меду манука для здоров'я.

1. Допомога при загоєнні ран

З давніх часів мед використовувався для лікування ран, опіків, виразок і фурункулів. У 2007 році мед манука був схвалений FDA США в якості альтернативи для лікування ран.

Мед має антибактеріальні та антиоксидантні властивості, зберігаючи при цьому вологе середовище в рані і захисний бар'єр, який запобігає мікробні інфекції в рані.

Численні дослідження показали, що мед манука може поліпшити загоєння ран, посилити регенерацію тканин і навіть зменшити біль у пацієнтів, які страждають опіками.

Наприклад, в одному двотижневому дослідженні вивчалися ефекти від накладення пов'язки з медом манука на 40 осіб з незагойними ранами.

Результати показали, що 88% ран зменшилися в розмірі. Крім того, він допоміг створити кисле середовище в рані, яка сприяє загоєнню ран.

Більш того, мед манука може допомогти вилікувати діабетичні виразки.

Дослідження, проведене в Саудівській Аравії, показало, що ранові пов'язки з медом манука при використанні в поєднанні з традиційним лікуванням ран виліковують діабетичні виразки більш ефективно, ніж одне звичайне лікування.

Крім того, грецьке дослідження показало, що ранові перев'язувальні матеріали з медом манука скорочують час загоєння і дезінфікують рани у пацієнтів з діабетичними виразками стопи.

Інше дослідження показало ефективність меду манука при загоєнні ран століття після операції. Вони виявили, що всі рани повік зажили добре, незалежно від того, оброблялися розрізи медом манука або вазеліном.

Нарешті, мед манука ефективний при лікуванні ранових інфекцій, викликаних стійкими до антибіотиків штамами, такими як Staphylococcus aureus (MRSA). Отже, регулярне місцеве застосування меду манука на рани та інфекції може допомогти запобігти MRSA.

2. Сприяє здоров'ю порожнини рота

За даними CDC, майже 50% американців страждають пародонтозом в тій чи іншій формі.

Щоб уникнути карієсу і зберегти здоров'я ясен, важливо мінімізувати кількість шкідливих бактерій в порожнині рота, які можуть викликати утворення зубного нальоту.

Також важливо не знищити повністю корисні бактерії порожнини рота, які відповідають за здоров'я вашого рота.

Дослідження показали, що мед манука атакує шкідливі бактерії порожнини рота, що викликають утворення зубного нальоту, запалення ясен і руйнування зубів.

Ідея вживання меду для хорошого здоров'я порожнини рота може здатися нелогічною, оскільки вам, ймовірно, говорили, що вживання занадто великої кількості солодощів може привести до карієсу.

Однак, на відміну від цукерок і рафінованого цукру, сильні антибактеріальні властивості меду манука роблять малоймовірним його розвиток карієсу або карієсу.

3. Заспокоює біль у горлі

Якщо ви страждаєте від болю в горлі, мед манука може вам допомогти.

Його противірусні та антибактеріальні властивості можуть зменшити запалення і атакувати бактерії, що викликають біль.

Мед манука не тільки атакує шкідливі бактерії, але і заспокоює внутрішню слизову оболонку горла.

Недавнє дослідження пацієнтів, які проходять курс хіміотерапії з приводу раку голови та шиї, виявило вплив меду манука на Streptococcus mutans, тип бактерій, що викликають біль у горлі.

Цікаво, що дослідники виявили значне зниження кількості Streptococcus mutans після вживання меду манука.

Крім того, мед манука зменшує кількість шкідливих бактерій в порожнині рота, що викликають мукозит, поширений побічний ефект радіації та хіміотерапії.

4. Допомагає запобігти виразці шлунка

Виразки шлунка-одне з найпоширеніших захворювань, що вражають людей. Це виразки, які утворюються на слизовій оболонці шлунка, викликаючи біль в животі, нудоту і здуття живота.

Хелікобактер пілорі-це поширений тип бактерій, що викликає більшість виразок шлунка. Дослідження показують, що мед манука може допомогти в лікуванні виразки шлунка, викликаної H. pylori.

Виразки шлунка також можуть бути викликані надмірним вживанням алкоголю.

Проте, дослідження на щурах показало, що мед манука допомагає запобігти виразки шлунка, викликані алкоголем.

5. Поліпшення травних симптомів

Синдром роздратованого кишечника ( СРК) - поширений розлад травлення. Його супутні симптоми включають запор, діарею, біль у животі та нерегулярну дефекацію.

Цікаво, що дослідники виявили, що регулярне вживання меду манука може допомогти зменшити ці симптоми.

Доведено, що мед манука покращує антиоксидантний статус і зменшує запалення у щурів як з СРК, так і з виразковим колітом, типом запального захворювання кишечника.

Також було показано, що він атакує штами Clostridium difficile. Clostridium difficile, часто називається C. diff, являє собою тип бактеріальної інфекції, що викликає важку діарею і запалення кишечника.

C. diff зазвичай лікують антибіотиками. Проте недавнє дослідження показало ефективність меду манука на штамах C. diff.

Мед манука вбив клітини C. diff, що зробило його, можливо, ефективним засобом лікування.

Важливо відзначити, що вищезгадані дослідження показали вплив меду манука на бактеріальні інфекції в дослідженнях на щурах і в пробірках.

Для остаточного висновку про його вплив на бактеріальні інфекції кишечника необхідні подальші дослідження.

6. Може лікувати симптоми муковісцидозу

Муковісцидоз-це спадкове захворювання, яке вражає легені, а також може впливати на травну систему та інші органи. Він впливає на клітини, що виробляють слиз, в результаті чого слиз стає незвично густий і липкою. Ця густа слиз закупорює дихальні шляхи і протоки, ускладнюючи дихання.

На жаль, інфекції верхніх дихальних шляхів досить часто зустрічаються у людей з муковісцидозом.

Мед манука бореться з бактеріями, що викликають інфекції верхніх дихальних шляхів.

читайте такожВчені виявили підступну небезпеку меду

Pseudomonas aeruginosa і Burkholderia spp. це дві поширені бактерії, які можуть викликати серйозні інфекції верхніх дихальних шляхів, особливо у вразливих груп населення. В одному дослідженні спостерігалася ефективність меду манука проти цих бактерій у людей з муковісцидозом.

Результати показали, що він пригнічує їх зростання і працює в поєднанні з лікуванням антибіотиками. Таким чином, дослідники дійшли висновку, що мед манука може відігравати важливу роль у лікуванні інфекцій верхніх дихальних шляхів, особливо при муковісцидозі.

7. Лікувати прищі

Акне зазвичай викликається гормональними змінами, але також може бути реакцією на неправильне харчування, стрес або зростання бактерій в закупорених порах.

Антимікробна активність меду манука при використанні в поєднанні з продуктом з низьким pH часто продається для боротьби з прищами.

Мед манука може допомогти захистити вашу шкіру від бактерій, які можуть прискорити процес загоєння прищів.

Крім того, з урахуванням його протизапальних властивостей, мед манука зменшує запалення, пов'язане з прищами.

Тим не менш, є дуже обмежені дослідження здатності меду манука лікувати прищі.

Чи безпечний мед Манука?

Для більшості людей мед манука безпечний для вживання.

Однак деякі люди повинні проконсультуватися з лікарем перед його використанням, в тому числі:

  • Людям з цукровим діабетом.
  • Тим, у кого алергія на мед або бджіл. Ті, у кого алергія на інші види меду або бджіл може виникнути алергічна реакція після проковтування або застосування меду манука.
  • Немовля. Академія педіатрії не рекомендує давати мед немовлятам молодше одного року через ризик розвитку дитячого ботулізму, типу харчового походження.
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакції.

Наші стандарти: Редакційна політика сайту Главред

Реклама
Реклама

Останні новини

Реклама
Реклама
Реклама
^
Ми використовуемо cookies
Прийняти