Відомий український лікар-педіатр Євген Комаровський розповів, чому ПЛР-тест і комп'ютерна томографія (КТ) не завжди виявляють коронавірус у пацієнта з симптомами COVID-19.
Як пояснив педіатр на своєму сайті, під час ПЛР-тесту пацієнт може отримати помилково негативні результати і навпаки, аналіз може показати COVID-19 в організмі, якого насправді немає.
"Не у всіх хворих коронавірусом є ускладнення і вони мають ураження легень. А тому, каже лікар, якщо COVID-19 не вразив легені, комп'ютерна томографія навряд чи покаже хворобу", - зазначив Комаровський.
При цьому хвора коронавірусом людина, яка отримала невірний негативний ПЛР-тест, не дотримуючись самоізоляції, продовжує заражати оточуючих.
Комаровський закликав усіх, хто має подібні симптоми до COVID-19, залишатися вдома і лікуватися. Таким чином, ви убезпечите як себе, так і інших людей від респіраторних інфекцій.
читайте такожПоширення коронавірусу: лікар назвала найнебезпечніші місця
"Тому сидіть вдома, якщо відчуваєте себе погано, якщо є симптоми ГРВІ. Самоізолюйте і лікуйтеся", - додав Комаровський.
А ось екс-глава Українського Центру грипу Олександр Гриневич заявив, що існує відразу кілька причин помилок ПЛР-тесту на COVID-19.
"По-перше, у людини може не бути вірусу. Або він підхопив інший вірус. Тому що серед респіраторно-вірусних захворювань, до яких відноситься і COVID-19 — близько 200 видів інфекцій. Зараз почався сезон застуд і цілком можливо, що у людини зовсім інший вірус", — зазначив Гриневич.
Друга причина - у хворого неправильно взяли мазок.
"Якщо ви перед аналізом випили гарячий чай, з'їли гарячу їжу або прополоскали горло, цілком можливо, що вірусу там не буде. Точніше, не буде достатньої концентрації вірусу, щоб взяти його на аналіз. Він з'явиться, але вже через годину або дві", — стверджує Гриневич.
COVID-19 - про що раніше повідомляв Главред:
- Інфекціоністи кажуть, що людина може одночасно заразитися і грипом, і коронавірусом COVID-19.
- Медики стверджують, що що після коронавірусу не всі люди можуть відновити нюх до того рівня, який був до хвороби.
- Також вчені назвали "терміни дії" імунітету від небезпечного коронавірусу.
Наші стандарти: Редакційна політика сайту Главред