Коли почати вечерю і як уникнути об'їдання: дієтологиня розповіла про правильне застілля на Новий рік

31 грудня 2021, 05:28
158
Новорічну вечерю треба почати за декілька годин до бою курантів, а важкої їжі разом з алкоголем краще уникати, вважає Оксана Скиталінська.
новорічний стіл
Новорічну вечерю найкраще почати о 8-9 годині вечора / УНІАН

Для того щоб уникнути об'їдання перед зустріччю Нового року 2022 слід почати новорічну вечерю за декілька годин до бою курантів. В ідеалі це 8 година вечора. Далі потрібно прибрати стіл, залишивши тільки шампанське і закуску. Бажано не вживати смажену, копчену, гостру і жирну їжу і поєднувати її з алкоголем. Про це заявила лікарка-дієтологиня, фахівець медицини антистаріння, засновниця Dr. Skytalinska Academy Оксана Скиталінська.

Як розповіла вона у інтерв'ю Главреду, найкраще повечеряти ще до того, як буде бій курантів. Новорічну вечерю можна почати о 8-9 годині вечора. Потім краще прибрати стіл і залишити виключно шампанське і легку закуску. Далі можна просто сидіти і спілкуватися.

читайте такожСкільки мандаринів можна з'їдати на добу - відповідь дієтолога"Люди повинні зібратися за святковим столом не тоді, коли вони вже дуже втомлені, хочуть спати і ледь можуть дочекатися бою курантів, а раніше, щоб просто повечеряти. Новорічна вечеря може початися трошки пізніше звичайного - о восьмій-дев'ятій годині вечора. Найкраще - о восьмій годині. Треба повечеряти і прибрати стіл, залишивши тільки шампанське і легку закуску. А далі - просто спілкуватися і добре проводити час з друзями. Таким чином, ви завершите рік добрим прийомом", - сказала Скиталінська.

За її словами, вночі організм на автоматі готується до сну, у цей час органи людини не налаштовані на травлення. Тому їжа, з'їдена пізно вночі, залишатиметься у кишківнику. В результаті людина може відчувати здуття, тяжкість і дискомфорт.

"Коли настає ніч, нам не дарма хочеться спати - у нас активується гормон мелатонін, який допомагає організму відновитися під час сну. Крім того, стає менше гормону серотоніну, що зберігає нас в бадьорому стані, в якому ми добре сприймаємо інформацію. Тобто хочемо спати не ми, а наш організм, тому що він живе за певними хронологічними ритмами. Ось і наші органи функціонують, згідно з хроноритмами. Тому, якщо ми наїдатимемося у той час, коли печінка і кишківник погано виробляють ферменти для травлення, їжа не буде оброблена і не буде добре засвоюватися. У підсумку їжа буде залишатиметьсяся в нашому кишківнику довше звичайного, через що може виникнути відчуття здуття, тяжкості і дискомфорту", - пояснила дієтологиня.

Також вона додала, що на вечерю краще не їсти смажену, копчену і гостру їжу. Причому не рекомендується поєднувати все це з алкогольними напоями. Якщо додати ще й солодощі, то організм може зіткнутися з сильним стресом.

"Саме тому варто уникати важкої (смаженої, копченої, гострої і жирної) їжі на вечерю. А, тим більше, не варто поєднувати все це з алкоголем. А якщо ще додати зверху якісь солодощі, тим більше, з кремом... Такий стрес можуть витримати тільки здорові і міцні організми. Більшість з нас такими не володіє", - підкреслила Оксана Скиталінська.

Нагадаємо, дієтологиня Оксана Скиталінська розповіла українцям, як підготуватися до новорічного застілля. Вона радить дотримуватися здорового способу життя не тільки в Новий рік і рекомендує вживати в їжу овочі, зелень, зернові та білкові продукти у повсякденному раціоні.

Главред рекомендує:

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакції.

Наші стандарти: Редакційна політика сайту Главред

Реклама
Новини партнерів
Реклама

Останні новини

Реклама
Реклама
Реклама
Ми використовуемо cookies
Прийняти