Термоневроз - одним із проявів психосоматичних захворювань. Як стверджують лікарі, основний симптом - субфебрильна (до 37-37, 5 градусів) температура тіла протягом тривалого часу.
Про це повідомляє портал Рубежі здоров'я з посиланням на нові дослідження медиків.
Хто в першу чергу схильний до термоневрозу
Психогенний варіант підвищення температури тіла набагато часто спостерігається у підлітків. Термоневроз викликається підвищеними навантаженнями в школі й після уроків. Унаслідок перевтоми організм не витримує і видає таку реакцію. Крім того, подібний стан часто спостерігається у людей з істероїдним типом особистості – тим, хто схильний до надмірної недовірливості та різних психосоматичних порушень. Такі люди набагато гостріше інших реагують на стрес, а підвищення температури тіла – найпоширеніша реакція.
Можливі наслідки
Якщо термоневроз спостерігається тривалий час, то він може негативно позначитися на загальному стані здоров'я. Діти стають дратівливими, а дорослі набагато швидше виснажуються, страждають від почуття хронічної втоми, а також зниження працездатності. На цьому тлі можуть виникнути підвищена дратівливість, безсоння, головні болі, відчутно знижується якість життя.
Як впоратися з термоневрозом
Перш за все, необхідно звернутися до лікаря ‒ для того, щоб виключити інші серйозні захворювання. Оскільки причин появи субфебрильної температури досить багато. Навіть при підозрі на термоневроз доктор обов'язково призначить базові обстеження: аналіз крові (і загальний, і біохімічний), загальний аналіз сечі, і, при потребі, направить на консультацію до невропатолога ‒ щоб виключити будь-які патології в центральній нервовій системі.
читайте такожЧи потрібно збивати температуру при COVID-19: лікар розвінчав популярний міф
Нагадаємо, раніше Главред повідомляв:
- Лікар-анестезіолог Борис Бриль дав великий коментар з приводу відомої помилки щодо температури.
- "У вас досі розповідають, що не потрібно збивати температуру. Але після 37 градусів вже треба відразу знижувати", – підкреслив він.
Наші стандарти: Редакційна політика сайту Главред