В Україні лікар має повне право відмовитися лікувати пацієнта – якщо той сам порушив низку умов. Однак є випадки, коли відмова лікаря від обслуговування пацієнта – взагалі не варіант.
"Згідно з законом про охорону здоров'я передбачено, що лікар може відмовитися від пацієнта, який порушує рекомендації, режим медичної допомоги, крім випадків, коли пацієнт перебуває у невідкладному стані", – пояснив адвокат Олександр Гришаков в ефірі телеканалу Україна 24.
Він перелічив випадки, які вважаються невідкладними:
- стан без свідомості,
- кровотеча у пацієнта (у тому числі внутрішня),
- якщо людина задихається,
- якщо в людини інфаркт або інсульт.
У цих випадках надання першої медичної допомоги є обов'язковим.
"Якщо пацієнт знаходиться повністю у свідомому стані, ходить своїми ногами, розуміє всю ситуацію, то в цьому випадку лікар невідкладної допомоги може відмовитися від надання медичної допомоги, навіть приїхавши за викликом цього пацієнта", – уточнив Гришаков.
читайте такожУ Львівській області відправлять під суд лікарів, через недбалість яких помер хлопецьРаніше в МОЗ оголосили про реформу "швидкої допомоги" та розповіли, за яких умов будуть приїжджати медики. Як повідомляють у профільному відомстві, службу "швидкої допомоги" чекає повноцінна реформа.
Наші стандарти: Редакційна політика сайту Главред