Всесвітня організація охорони здоров'я не бачить підстав побоюватися епідемії бубонної чуми. Ця хвороба майже не передається від людини до людини, а її явище носить виключно локальний характер.
Про це повідомляється у заяві ВООЗ від 7 липня, повідомляє видання РИА Новости.
У заяві йдеться про те, що бубонна чума – рідкісне захворювання, випадки якого фіксуються лише час від часу, причому в певній географічній місцевості.
"Китай 6 липня повідомив ВООЗ про випадок бубонної чуми в регіоні Внутрішня Монголія. Чума є рідкісним захворюванням, в основному в певних географічних зонах, де вона все ще ендемична. У Китаї в останнє десятиліття були зареєстровані спорадичні випадки появи чуми", – зазначили у ВООЗ.
В Організації також стверджують, що бубонна чума найчастіше передається від тварини до людини у разі контакту з нутрощами тварини або ж через укуси бліх. Втім, сама хвороба вкрай складно передається від людини до людині. Інкубаційний період бубонної чуми – від 1 дня до 1 тижня.читайте такожКитай "подарував" світу бубонну чуму: що це, симптоми і чи загрожує нова пандемія
"На даний момент ми не вважаємо це високим ризиком, але ми спостерігаємо за цим, уважно стежимо за ситуацією", - запевняє представник ВООЗ Маргарита Харріс.
Наостанок у ВООЗ підкреслюють, що бубонна чума лікується антибіотиками. Лікування через 24 години після появи перших симптомів допоможе врятувати життя людини.
Раніше у Китаї виявили випадки захворювання бубонною чумою. Влада КНР робить спроби не допустити спалах ще однієї хвороби.
Наші стандарти: Редакційна політика сайту Главред