Болять груди: причини, види та лікування

24 червня 2020, 09:28оновлено 24 червня 2020, 11:37
203
На біль в грудях впливає безліч факторів.
1592975899-5654.jpg
Біль у груд пов'язана з різними періодами в житті жінки

Для болю в грудях існує безліч причин, пов'язані з різними чинниками. На неї впливають гормони, захворювання і різні періоди життя жінки. Ми зібрали найбільш характерні відхилення від норми, які призводять до неприємних і хворобливих відчуттів в грудях, а також симптоми особливо небезпечного раку грудей, які має знати кожна жінка.

Біль у грудях

Масталгія

Жіночі груди розвиваються через збільшення гормону естрогену в період статевого дозрівання. Під час менструального циклу різні гормони викликають зміни в тканині молочної залози, які можуть призвести до болю або дискомфорту у деяких жінок.

Біль у грудях також називається масталгією і є поширеним захворюванням серед жінок. Біль зазвичай класифікується як циклічний або нециклічний. Циклічний біль означає, що він пов'язаний з вашим менструальним циклом. Біль, пов'язаний з менструальним циклом, має тенденцію зменшуватися під час або після менструації.

читайте такожБіль у лівому боці: причини і наслідки

Нециклічний біль може мати багато причин, включаючи пошкодження грудей. Іноді він може статися через оточуючі м'язи або тканини. Нециклічний біль зустрічається набагато рідше, ніж циклічний, і його причини визначити складніше.

Масталгія може коливатись по інтенсивності від різкого болю до легкого поколювання. Деякі жінки можуть відчувати біль або наповненість молочних залоз.

Причини болю в грудях

Біль у грудях може бути викликаний різними чинниками. Двома найбільш поширеними причинами є коливання гормонів і фіброзно-кістозні (грудкуваті) груди.

Гормональні коливання

Менструальний цикл жінки викликає коливання гормонів естрогену і прогестерону. Ці два гормони можуть змусити груди жінки бути більш набряклими, а іноді і болючими.

Жінки часто повідомляють, що цей біль посилюється з віком через підвищену чутливість до гормонів. Іноді жінки, які відчувають біль, пов'язаний з менструацією, не відчувають болю після настання менопаузи.

Якщо біль у грудях викликаний гормональними коливаннями, ви помічаєте, що біль посилюється за два-три дні до менструації. Іноді біль буде тривати протягом всього менструального циклу.

Щоб визначити, чи пов'язаний ваш біль у грудях з менструальним циклом, ведіть щоденник ваших менструацій і відзначайте, коли ви відчуваєте біль протягом місяця. Після одного або двох циклів картина може прояснитися.

Періоди розвитку, які впливають на менструальний цикл жінки і можуть викликати біль у грудях:

Статева зрілість

Вагітність

Менопауза

Кісти молочної залози

По мірі старіння жінки її груди відчувають зміни, відомі як інволюція. Це коли тканина молочної залози замінюється на жир. Побічним ефектом цього є розвиток кіст і більше волокнистої тканини. Вони відомі як фіброзно-кістозні зміни або фіброзно-кістозна тканина молочної залози.

Хоча фіброзно-кістозні груди не завжди викликають біль, вони все ж можуть боліти. Утім, ці зміни зазвичай не викликають занепокоєння.

Фіброзно-кістозні груди можуть давати відчуття комкуватості і підвищувати чутливість. Це найчастіше відбувається у верхній і зовнішній частинах грудей. Розмір грудок також може збільшуватися під час менструального циклу.

Грудне вигодовування і біль у грудях

Грудне вигодовування - це природний і поживний спосіб годування вашої дитини, але зазвичай він проходить не без труднощів. Ви можете відчувати біль в грудях під час годування по ряду причин, серед яких:

Мастит

Мастит - це запалення ваших молочних проток. Він може викликати сильний біль, а також тріщини, свербіж, печіння або утворення пухирів на сосках. Інші симптоми включають червоні смуги на грудях, гарячку та озноб. Мастит зазвичай лікується антибіотиками.

1592977873-7830.jpg
Грудне вигодовування не повинне заподіювати біль.

Лактостаз

Лактостаз трапляється, коли ваші груди переповнюються молоком. Якщо немає можливості погодувати дитину, то краще спробувати в ручну зцідити молоко.

Неправильне захоплення

Якщо ваша дитина неправильно присмоктується до вашого соска, ви, швидше за все, відчуєте біль у грудях. Ознаки того, що ваша дитина не фіксується належним чином, включають тріщини сосків і їх болючість.

Консультант з грудного вигодовування в лікарні, де ви народжували, зазвичай допомагає вам встановити правильний захват.

Пам'ятайте: грудне вигодовування не повинне заподіювати біль. Зверніться до лікаря або зателефонуйте спеціалісту із ГВ, якщо у вас виникли проблеми із грудним вигодовуванням.

Фізичні причини

Біль у грудях може мати й інші причини.

Раціон харчування

Продукти, які їсть жінка, можуть посилювати біль у грудях. Жінки, які дотримуються нездорової дієти, наприклад, з високим вмістом жиру і рафінованих вуглеводів, також можуть піддаватися більшому ризику болю в грудях.

Фізична праця

Іноді біль у грудях виникає не через ваші груди, а через подразнення рук або м'язів спини. Це часто трапляється, якщо ви займаєтеся такими видами діяльності, як веслування і водні лижі.

Розмір грудей

Жінки з великими грудьми, не пропорційними їхньому тілу, можуть відчувати дискомфорт в шиї і плечах.

Хірургія грудей

Якщо у вас була операція на грудях, біль від утворення рубцевої тканини може зберігатися після загоєння розрізів.

Лікарські препарати

Антидепресанти, гормональна терапія, антибіотики і ліки від хвороб серця можуть сприяти виникненню болю в грудях. Хоча ви не повинні припиняти приймати ці ліки, якщо у вас болять груди, поговоріть зі своїм лікарем, чи є альтернативні варіанти.

Куріння

Відомо, що куріння підвищує рівень адреналіну в тканинах молочної залози. Це може пошкодити жіночі груди.

Рак грудей

Біль у грудях зазвичай не пов'язаний з раком молочної залози. Наявність болю в грудях або фіброзно-кістозні груди не означає, що у вас підвищений ризик розвитку раку. Тим не менш, через грудкувату тканину на мамограмі важко побачити пухлини.

Якщо ви відчуваєте біль у грудях, що локалізується тільки в одній області і яка зберігається протягом місяця без коливань рівня болю, зателефонуйте своєму лікарю. Він призначить вам обстеження, які більш точно вкажуть на наявність захворювання.

Мамографія. Лікарі використовують цей діагностичний тест для виявлення відхилень в тканині молочної залози.

Ультразвук. Ультразвук - це сканування, яке проникає в тканини молочної залози. Лікарі можуть використовувати його для виявлення грудок в тканині молочної залози, не піддаючи жінку опроміненню.

Магнітно-резонансна томографія (МРТ). МРТ використовується для створення детальних зображень тканини молочної залози для виявлення потенційно ракових уражень.

Біопсія. Біопсія - це аналіз тканини молочної залози. Лікар може досліджувати тканину під мікроскопом на наявність ракових клітин.

Спеціаліст може використовувати ці тести, щоб визначити, чи пов'язаний біль у грудях з раком.

Ранні симптоми раку грудей

  • деформація;
  • набряклість;
  • безпричинне збільшення або зменшення грудей;
  • зміни в зоні ареоли соска або: ерозії, втягнутий сосок, а також виділення з соска, які не пов'язані з вагітністю і годуванням;
  • зміни на шкірі схожі на "лимонну корочку";
  • щільне безболісне утворення або ущільнена ділянка в молочній залозі, який можна намацати руками.

Лікування

Лікування буде змінюватись в залежності від того, чи є біль у грудях циклічний або ні. Перш ніж лікувати вас, ваш лікар розгляне ваш вік, історію хвороби та ступінь болю.

Лікування циклічного болю може включати в себе:

  • Носіння підтримуючого бюстгальтера 24 години в добу, коли біль посилюється;
  • Зменшення споживання натрію;
  • Прийом добавки кальцію;
  • Прийом оральних контрацептивів, які можуть нормалізувати рівень гормонів;
  • Прийом блокаторів естрогену;
  • Прийом ліків для полегшення болю, включаючи нестероїдні протизапальні (НПЗП) препарати, такі як ібупрофен або ацетамінофен;

Лікування нециклічного болю буде залежати від причини болю в грудях. Як тільки причина буде визначена, ваш лікар призначить вам специфічне лікування.

Коли звернутися до лікаря?

Якщо біль у грудях раптовий і супроводжується поколюванням і онімінням кінцівок, негайно зверніться до лікаря. Ці симптоми можуть вказувати на серцевий напад.

Запишіться на прийом до лікаря, якщо ваш біль:

Утримує вас від повсякденних справ;

Триває довше двох тижнів;

Здається зосередженим в одній конкретній області ваших грудей;

З часом погіршується;

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакції.

Наші стандарти: Редакційна політика сайту Главред

Реклама
Новини партнерів
Реклама

Останні новини

Реклама
Реклама
Реклама
Ми використовуемо cookies
Прийняти