"Умова МВФ": у Мін'юсті розкрили деталі законопроєкту про звільнення Ситника

15 лютого 2021, 19:05оновлено 15 лютого 2021, 20:03
200
Дірки в законодавстві та статусі НАБУ залишилися, а їх закриття – одна з умов співпраці з МВФ, заявив міністр юстиції України Денис Малюська.
Денис Малюська
Денис Малюська розкрив деталі законопроєкту про звільнення Ситника / УНІАН

Конституційний Суд України визнав неконституційним указ про призначення Артема Ситника директором Національного антикорупційного бюро (НАБУ), тому перед Кабміном стояло завдання "закрити прогалину у законі" і врегулювати питання статусу НАБУ та його директора, заявив міністр юстиції України Денис Малюська. Він уточнив, що це одна з умов співпраці з Міжнародним валютним фондом.

"Першим підходом став законопроєкт № 4437, в ньому уряд (щоб уникнути будь-яких сумнівів у легітимності директора НАБУ) запропонував на рівні закону надати Артему Ситнику повноваження директора НАБУ до обрання нового директора за новою процедурою. На жаль, №4437 не підтримали у парламенті", - пояснив Малюська на своїй сторінці у Facebook.

Міністр уточнив, що дірки в законодавстві і статусі НАБУ залишилися, а їх закриття – одна з умов співпраці з МВФ.

"Тому уряд зробив другий підхід - новий законопроєкт, який надає НАБУ статус органу виконавчої влади та нову процедуру обрання директора НАБУ. Також окремою нормою законопроєкту зазначено, що протягом проходження відбору нового директора його повноваження виконуватиме перший заступник директора НАБУ", – розповів міністр юстиції.

'Умова МВФ': у Мін'юсті розкрили деталі законопроєкту про звільнення Ситника
'Умова МВФ': у Мін'юсті розкрили деталі законопроєкту про звільнення Ситника

Співпраця України з МВФ - про що йшлося раніше:

  • Місія Міжнародного валютного фонду 12 лютого завершила свою роботу в Україні. Результати дискусії свідчать про те, що Київ не отримає новий транш від кредитного донора. Переговори триватимуть надалі, проте на сьогодні сторони не змогли домовитися про новий перегляд кредитної програми stand by, заявив постійний представник МВФ в Україні Йоста Люнгман.
  • Київ не може отримати новий транш у межах програми співпраці з МВФ через проблеми з законом Про Вищу раду правосуддя та аспекти, пов'язані з побоюваннями Фонду щодо втручання до роботи Національного антикорупційного бюро та Спеціалізованої антикорупційної прокуратури.
  • Для того, щоб МВФ дав зелене світло, також потрібно ухвалити внесені до Ради поправки в закон про НБУ, фінансові установи та відмову від державного регулювання цін на енергетичному ринку, запроваджених цієї зими.
  • Також Києву треба забезпечити прозорість з приводу планів у бюджеті на 2022 рік і провести оцінювальну перевірку Фонду щодо боротьби з коронавірусом.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакції.

Наші стандарти: Редакційна політика сайту Главред

Реклама
Реклама

Останні новини

Реклама
Реклама
Реклама
^
Ми використовуемо cookies
Прийняти