Девальвація курсу гривні у вересні нинішнього року сталася через те, що значно збільшився попит на валюту з боку імпортерів. Для згладжування коливань НБУ відновив інтервенції з продажу валюти.
Про це йшлося під час зустрічі керівництва Національного банку з членами Європейської бізнес асоціації, повідомляє прес-служба НБУ.
"Валютна політика не змінюється. Курс формується ринком, а ми лише згладжуємо надмірні коливання як в одну, так і в іншу сторону", - йдеться в повідомленні.
читайте такожАналітик спрогнозував, як до кінця тижня зміниться курс долара
Також в Нацбанку розповіли про те, що в серпні пропозиція валюти була більше попиту. Тому курс гривні зміцнювався, а НБУ поповнював резерви.
"Фундаментального тиску на гривню немає. Є значна пропозиція валюти з боку експортерів. У жовтні-листопаді пропозиція валюти ймовірно зросте завдяки продажам аграріїв. У разі розвороту ринку НБУ не має наміру штучно стримувати зміцнення гривні",- наголошується в повідомленні прес-служби НБУ.
- Як раніше писав головред, проект Державного бюджету на 2021 рік побудований на прогнозі зростання інфляції в 7,3%. Про це під час брифінгу заявив міністр фінансів Сергій Марченко.
- Також зазначимо, Володимир Позній, керівник міжнародної інвестиційної компанії EXANTE, спрогнозував - вже найближчим часом курс долара подолає позначку в 28,2 гривні, а до кінця жовтня наблизиться до позначки 29 гривень.
- До того, економіст і політолог Олег Соскін стверджував - в Україні стартувала чергова хвиля поступового ослаблення гривні щодо долара і євро.
Наші стандарти: Редакційна політика сайту Главред