Керівництво українського Мінсоцполітики разом з депутатами Верховною Радою розробляють модель, за якою українці зможуть отримувати середню пенсію у розмірі семи тисяч гривень. Про це заявила керівник відомства Марина Лазебна в інтерв'ю РБК-Україна.
Чиновниця стверджує, що пенсії у вищевказаному розмірі можливі для майбутніх поколінь українців лише при виході на накопичувальну систему.
Лазебна повідомила, що саме приклад накопичувальної моделі був представлений президенту. Однак спершу потрібно навести порядок у чинній зараз в Україні солідарній пенсійній системі.
"При сьогоднішніх зарплатах, при мінімальній прибутковості, людина змогла б отримувати з двох джерел - солідарного і накопичувального рівнів - 7 тисяч гривень. Це середня виплата", - заявила Лазебна.
Чиновниця зазначила - якщо людина протягом 35 років буде відкладати на особливий рахунок хоча б по 600 гривень, то це дозволило б йому отримувати в середньому по 3200 гривень виплати протягом 15 років. До цієї суми також додається пенсія з солідарної системи в розмірі 3500 гривень.
"Це, звичайно, в цінах сьогоднішнього дня. Ми взяли для розрахунків річну прибутковість в 3% вище інфляції ‒ 0,25% на місяць) - реальний рівень", - заявила Лазебна.
читайте такожВ Україні зростуть пенсії з 1 квітня: кому підвищать виплати
Нагадаємо, раніше повідомлялося:
- У березні 2021 року для українських пенсіонерів провели індексацію пенсій, а також нові доплати для окремих категорій літніх людей.
- Прем'єр-міністр України Денис Шмигаль зізнався, що в Україні вже через 15 років не буде ресурсу для виплати пенсій.
- Як говорила міністр соцполітики Марина Лазебна, з 4 березня з 11,1 мільйона українців доплати отримають вісім мільйонів пенсіонерів, а середній розмір підвищення становитиме близько трьохсот гривень.
Наші стандарти: Редакційна політика сайту Главред