Українкам пояснили в Мін'юсті, як при виході на пенсію розв'язати важливу проблему

У профільному відомстві пояснили українкам, як вирішити ситуацію, коли в Пенсійному фонді від них вимагають підтвердити прізвище до шлюбу, дівоче.

Пенсія
Українкам пояснили в Мін'юсті, як при виході на пенсію вирішити важливу проблему / УНІАН

В українок під час оформлення пенсії часто трапляються ситуації, коли в Пенсійному фонді від них вимагають підтвердити прізвище до шлюбу, дівоче. Це відбувається у випадках, коли, наприклад, шлюб вже розірвано, але документів відповідних не збереглося, повідомляють у Мін'юсті.

Чиновники в такій ситуації рекомендують отримати виписку з Державного реєстру актів цивільного стану. Зробити це можна в будь-якому відділі РАЦС незалежно від місця проживання заявника і місця, де реєструвався і розривався шлюб.

Для отримання виписки потрібно подати заяву, в якій вказати відомості про заявника:

  • прізвище, ім'я та по батькові, дата і місце народження людини, відомості про який потрібно отримати;
  • серія та номер і дата видачі свідоцтва про реєстрацію шлюбу;
  • реєстраційний номер, за яким зареєстровано внесення відомостей про реєстрацію шлюбу.

Додатково вказуються прізвище, ім'я, по батькові другого з подружжя. Подати таку заяву, кажуть чиновники, можна особисто або через свого представника.

Віднести його можна безпосередньо до відділу РАГС або відправити документи поштою рекомендованим листом.

Реклама

Крім того, заява може бути надіслана через Інтернет з використанням веб-порталу "Звернення у сфері державної реєстрації актів цивільного стану" на сайті: https://dracs.minjust.gov.ua/.

читайте такожДві пенсії українцям за накопичувальною системою: експерти спрогнозували розмір виплат

Нагадаємо, раніше з 1 червня 2021 року право на підвищення пенсії отримали робітники-пенсіонери, яким виплати були призначені до Квітня 2019 року.

Як повідомлялося, в Україні скасували примусове переведення пенсій на картки з 1 вересня. В Україні відклали обов'язкове переведення виплат пенсії.

В Україні з 1 грудня нинішнього року мінімальну пенсію в Україні збільшать з 1854 до 1934 гривень. В результаті максимальна виплата збільшиться на 800 гривень - до 19340.

viber
Зараз ви переглядаєте новину «Українкам пояснили в Мін'юсті, як при виході на пенсію розв'язати важливу проблему». Інші економічні новини читайте в розділі «Гроші». Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl + Enter. Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl + Enter
Реклама
Популярне
Найгарніший френч манікюр 2022, що розтопить навіть найхолодніше серцеНайгарніший френч манікюр 2022, що розтопить навіть найхолодніше серце Гороскоп на сьогодні, 20 січня 2022: Тільцям – удача, Дівам – заздрісники, Стрільцям - труднощіГороскоп на сьогодні, 20 січня 2022: Тільцям – удача, Дівам – заздрісники, Стрільцям - труднощі Гороскоп на сьогодні, 17 січня 2022: Близнюкам - обман, Левам - розставання, Скорпіонам - пліткиГороскоп на сьогодні, 17 січня 2022: Близнюкам - обман, Левам - розставання, Скорпіонам - плітки Водохреща 2022: коли набирати воду, як правильно зберігати і використовувати святу водуВодохреща 2022: коли набирати воду, як правильно зберігати і використовувати святу воду Астролог розповів, що вважають найважливішим у житті різні знаки зодіакуАстролог розповів, що вважають найважливішим у житті різні знаки зодіаку
Реклама
Реклама
Реклама
Ми використовуемо cookies
Прийняти