Не можна придбати квартиру і відкрити рахунок в банку: в Україні влаштують велику перевірку доходів

Українці не зможуть розпоряджатися своїми грошима, які були зароблені "в тіні".

нерухомість, житло
Купівля квартири в Україні стане ще складнішим завданням / УНІАН

В Україні з 1 вересня змінился правила перевірки всіх фінансових операцій. Легальні доходи українців порівнюватимуться з рівнем витрат. Держфінмоніторинг не дозволить здійснювати операції на суму, яка не відповідає законному доходу. Держава перевірить, де були зароблені гроші, які планується витратити. Українці можуть зіткнутися з серйозними проблемами під час купівлі квартири або відкриття рахунку в банку.

Міністерство фінансів України видало наказ, згідно з яким формальні доходи українців порівнюватимуться з рівнем витрат. Особи не зможуть проводити операції з грошима, не перевіреними державою. Нововведення з'явилося напередодні податкової амністії, що стартувала 1 вересня. Вона триватиме рік, протягом якого можна буде легалізувати все, що було зароблено в тіні. Однак ті особи, які відмовляться від цього, не зможуть вільно розпоряджатися своїми грошима, включаючи купівлю-продаж майна.

Як перевірятимуть доходи українців

В Україні банки, ломбарди, нотаріуси та компанії, які надають фінансові послуги особам, відправляють інформацію на перевірку до Державного фінансового моніторингу. Відтепер держава отримуватиме докладні відомості про клієнтів:

  • Відповідність витрат особи її офіційному задекларованому доходу та діяльності учасника операції
  • Зв'язок учасників операції з політиками, чиновниками, перевірка їх спорідненості з державними діячами

Наприклад, якщо людина декларує мінімальну суму доходів, а планує придбати дорогий об'єкт, така операція може бути заблокована державою. Потрібно буде знайти підтвердження, звідки в особи взялася така сума.

Таким чином, Державний фінансовий моніторинг перевірятиме цілі операцій з грошима, суму угоди, відповідність угоди діяльності її учасників, місце проживання учасників, а також їх зв'язок з державними діячами.

Нагадаємо, раніше повідомлялося, що власники квартир, площа яких понад 60 квадратних метрів, повинні будуть сплатити податок на нерухомість. Аналогічна вимога стосується і власників приватних будинків з площею понад 120 квадратів. Приміщення, квадратура якого більше нормативної, оподатковується податком, який можна заплатити протягом 60 днів.

viber
Зараз ви переглядаєте новину «Не можна придбати квартиру і відкрити рахунок в банку: в Україні влаштують велику перевірку доходів». Інші економічні новини читайте в розділі «Гроші». Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl + Enter. Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl + Enter
Реклама
Популярне
Достаток і грошове благополуччя: знаки, яких в 2022 році неприємності обійдуть стороноюДостаток і грошове благополуччя: знаки, яких в 2022 році неприємності обійдуть стороною Здійснення бажань, грошова удача і дивовижні можливості: кому зі знаків пощастить вже в лютомуЗдійснення бажань, грошова удача і дивовижні можливості: кому зі знаків пощастить вже в лютому Фінансовий гороскоп на тиждень 24-30 січня: Левам - везіння, Терезам - борги, Водоліям - подарункиФінансовий гороскоп на тиждень 24-30 січня: Левам - везіння, Терезам - борги, Водоліям - подарунки Як напій найкраще вживати перед сном - коментар дієтологаЯк напій найкраще вживати перед сном - коментар дієтолога Смачні картопляні млинці на Масляну 2022: готувати дуже швидкоСмачні картопляні млинці на Масляну 2022: готувати дуже швидко
Реклама
Реклама
Реклама
Ми використовуемо cookies
Прийняти