Після рекордного зростання світові ціни на сировину почали знижуватися - експерти

Нещодавнє зростання цін на сировину сприяло відновленню світової економіки в період коронавірусної кризи.

пшениця
Фото УНІАН

З початку 2021 року на світових ринках почали стрімко зростати ціни на сировину, в тому числі, на руду, сталь, мідь, кукурудзу, зерно, какао-боби та соняшникову олію.

Як повідомляє "24 канал" з посиланням на профільних експертів, лише за кілька місяців вартість одразу кількох позицій сировини досягла цінового максимуму, таким чином стимулювавши поступове відновлення світової економіки в період пандемії коронавірусу.

"У 2021 році світова ціна на олію встановила світовий рекорд. Ніколи за всю історію світу такої ціни не було. Через ажіотаж ціна на 80% вища за адекватну. Але зараз уже ціна на олію у світі знижується", – пояснив економіст Олександр Охріменко.

Експерти відзначають, що саме завдяки сприятливій ситуації на світових ринках Україні вдалося поліпшити економічне становище за підсумками першої половини 2021 року. Зокрема, збільшення попиту на сировинні товари, які Україна експортує, та зростання цін на них, сприяло стабілізації гривні.

Проте, попереджають експерти, вже наступного року ціни на сировину можуть суттєво знизитися, я не факт, що вони потім знову піднімуться.

"Це глобальний процес у світі – розкручування глобальної інфляції, який переважно пов'язаний з тим, що американці надрукували дуже-дуже багато грошей для того, щоб вийти з пандемії, щоб протидіяти кризі. Ці гроші пішли частково або повністю пішли на фінансові ринки. Як результат – ми бачимо роздування бульбашок скрізь. Це стосується абсолютно усіх сировинних ринків", – пояснив економіст Сергій Фурса.

Також він додав, що ключовим питанням все ж залишається проблема інфляції 2021 року. Але так і не зрозуміло, чи це просто спалах, який потім сам зійде нанівець чи довгостроковий процес, який загрожує фінансовій кризі.

viber
Зараз ви переглядаєте новину «Після рекордного зростання світові ціни на сировину почали знижуватися - експерти». Інші економічні новини читайте в розділі «Гроші». Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl + Enter. Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl + Enter
Реклама
Популярне
Прикмети на 25 січня: що не можна робити в Тетянин день і як не потрапити в бідуПрикмети на 25 січня: що не можна робити в Тетянин день і як не потрапити в біду Дзеркальні дати 2022 року: які дні принесуть удачу і здійснення бажаньДзеркальні дати 2022 року: які дні принесуть удачу і здійснення бажань Збудуться всі мрії і навіть більше: кому зі знаків зодіаку неймовірно пощастить вже в лютомуЗбудуться всі мрії і навіть більше: кому зі знаків зодіаку неймовірно пощастить вже в лютому Поверне до життя, позбавить від хвороб: як приготувати найкраще добриво з цибулевого лушпинняПоверне до життя, позбавить від хвороб: як приготувати найкраще добриво з цибулевого лушпиння 3 застарілих рішення, які зіпсують будь-який інтер'єр: провал гарантований3 застарілих рішення, які зіпсують будь-який інтер'єр: провал гарантований
Реклама
Реклама
Реклама
Ми використовуемо cookies
Прийняти