У Нацбанку анонсували випуск в обіг нової монети номіналом у 10 гривень з 3 червня. З часом нові гроші повністю займуть місце існуючих банкнот.
За інформацією НБУ, головною причиною введення в обіг монети - паперові купюри швидко зношуються, їх доводиться часто замінювати, монети служать значно довше, пише прес-служба регулятора.
У НБУ підрахували, що після того, як всі дрібні гроші замінять на монети, держава зможе заощадити 1 млрд грн. Якщо купюра в 10 грн зношується за один-два роки, то монета такого ж еквіваленту може служити в десятки разів довше – 20-25 років.
Отже, 3 червня регулятор випустить в обіг п'ять мільйонів монет номіналом у 10 грн. З цього ж дня всі торгові мережі, магазини, тощо зобов'язані будуть приймати нову монету.
читайте такожРада по-хитрому дала "зелене світло" для прийняття закону про банки
"З 3 червня 2020-го банки зможуть отримувати оновлені грошові знаки у НБУ і видавати їх своїм клієнтам. Національний банк подбав про максимальну зручність обміну – громадянам не треба спеціально обмінювати банкноти номіналом 10 гривень на обігові монети цього номіналу", – заявлено в звіті регулятора.
Обмінювати 10-гривневі купюри не потрібно. Ними можна розраховуватися необмежену кількість часу. Але нові банкноти такого номіналу випускати не будуть, тому з часом вони повністю вийдуть з обігу.
Раніше Главред писав, що в Нацбанку спростували раніше опубліковану в ЗМІ інформацію про зменшення кількості банкоматів у зв'язку з постановою НБУ №59, що дозволяє видавати готівку в касах торгових підприємств.
Також зазначимо, на початку червня поточного року Радою директорів МВФ може бути затверджена кредитна програма на суму в п'ять мільярдів доларів фінансової допомоги для України для реанімування українського бюджету.
Наші стандарти: Редакційна політика сайту Главред