Комунальні послуги в Україні так і залишаться дорогими і неякісними, поки не буде вирішено питання монополізації енергоносіїв, переконаний політичний і економічний експерт Тарас Загородній.
"Ми вже могли переконатися, що розповіді малограмотних активістів, які не розуміють реалій українського життя, про принади "вільного ринку" на практиці не працюють. Де-факто українці були кинуті на розтерзання монополістам. І монополісти творять те, що хочуть", - розповів він під час чату на Главреді.
Економічний експерт уточнив, що Україна потребує "будь-якого розумного регулювання цієї галузі, в першу чергу, державної програми фінансування енергозабезпечення".
читайте такожЧому зростання тарифів заради "поліпшення послуг ЖКГ" - повна маячня"Адже казки про те, що ОСББ будуть знаходити гроші на теплоізоляцію, підвищення енергоефективності будинків і скорочення споживання енергії, так і залишаються казками. У людей просто немає грошей на все це. До того ж, знаючи наших людей, спробуйте що-небудь організувати на низовому рівні, навіть за наявності осіб, які хочуть це зробити. Це нереально", - констатував Загородній.
Тому головне завдання - вирішення проблеми монополізації енергоносіїв, підкреслив він.
"Її неможливо вирішити, не розібравшись із Нафтогазом, що відверто спекулює на газі. Нафтогаз розповідає казки про те, що він контролює всього лише 10% ринку. Це - брехня, і, насправді, він контролює значно більше. Тим більше що газ українського видобутку він активно забирає, а не купує на відкритому ринку. Тому має бути скасований імпортний паритет і взята середня ціна між вартістю газу українського видобутку та імпортним паритетом", - пояснив аналітик.
За його словами, реальна ціна газу з урахуванням імпортного паритету повинна становити 4-5 грн за куб. При цьому ціна повинна бути єдиною для всіх – і для людей, і для промисловості.
"Нам кажуть, що ціна на газ в Україні повинна бути такою ж, як у Європі, але це - казки. Подивіться на Німеччину, яка робить все, щоб отримати нижчу ціну на газ, нижчу, ніж у всій Європі. У неї немає власного видобутку, тому вона звертається до Росії й отримує газ зі знижкою. Плюс Німеччина хоче продавати Україні той самий російський газ, але вже зі своєю націнкою. Загалом, тільки бізнес - нічого особистого. Але ж в України, на відміну від тієї ж Німеччини, свій видобуток є. Тому середня ціна на газ у нас повинна бути нижчою, ніж в Європі", - резюмував Загородній.
Нагадаємо, що з 1 квітня 2021 року в Україні припинить дію встановлений державою максимальний тариф у 6,99 грн за кубометр газу. Ціна кубічного метра газу на рік буде в розмірі 7,5 гривень.
Тарифи в Україні: новини
- З 1 січня в Україні почали діяти нові тарифи на транспортування газу.
- Український Кабінет Міністрів скасував пільговий тариф у розмірі 90 копійок/кіловат-годину на перші 100 кіловат-годину для побутових споживачів з 1 січня 2021 року.
- Голова житлового союзу України Олександр Скубченко повідомив, що на 1 січня Зеленський встановив аж два рекорди в ЖКГ. За його словами, "вартість послуг ЖКГ в грудні 2020 на 20% дорожче, ніж у січні 2020 — якось не так я собі "зниження" тарифів уявляв. Але Зеленський все "знижує" тарифи".
- У середині лютого в Мінсоцполітики розповіли, як підготувати українців до підвищення тарифів. У Мінсоцполітики оприлюднили формулу успішного формування тарифів.
Наші стандарти: Редакційна політика сайту Главред