Світові ціни на цукор, рослинні олії та зернові побили рекорд десятиліття

Україна є одним із найбільших світових експортерів соняшникової олії, тому рівень світових цін значно впливає на формування цін всередині країни.

Світові ціни на рослинні олії різко зросли / фото УНІАН, Олександр Синиця

Різке зростання світових цін на рослинні олії, цукор і зернові в травні поточного року досягло найвищого значення з вересня 2011 року.

Про це свідчать дані Продовольчої та сільськогосподарської організації ООН.

Як кажуть аналітики, лише у травні поточного року світові ціни на продовольство зросли на найзначнішу величину за більш ніж десять років, а відносно минулого року продукти стали дорожчими майже на 40%.

Фактором зростання даного індексу, кажуть експерти, стало різке зростання світових цін на рослинні олії, цукор і зернові культури. Вого досягло найвищого значення з вересня 2011 року, яке лише на 7,6% нижче його історичного максимуму в номінальному вираженні.

Згідно зі звітом, у 2021 році в світі буде вироблено майже 2 821 млн тонн зернових, що на 1,9 відсотка перевищить обсяг виробництва 2020 року, причому найбільший приріст у 3,7 відсотка в порівнянні з попереднім роком очікується по кукурудзі.

Як повідомляв УНІАН, Державна служба статистики повідомила, що ціни на соняшникову олію та цукор в Україні у червні в річному вираженні - у порівнянні з червнем 2020 року - підвищилися на 80,3% і 70,1% відповідно.

Як відомо, Україна є одним із найбільших світових експортерів соняшникової олії, тому рівень світових цін значно впливає на формування цін всередині країни.

viber
Зараз ви переглядаєте новину «Світові ціни на цукор, рослинні олії та зернові побили рекорд десятиліття». Інші економічні новини читайте в розділі «Гроші». Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl + Enter. Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl + Enter
Реклама
Популярне
Фінансовий гороскоп на тиждень 17-23 січня: Ракам – недруги, Дівам - знаки долі, Козерогам - удача в грошахФінансовий гороскоп на тиждень 17-23 січня: Ракам – недруги, Дівам - знаки долі, Козерогам - удача в грошах Прикмети на 22 січня: що не можна робити в Пилипів день і як не потрапити в бідуПрикмети на 22 січня: що не можна робити в Пилипів день і як не потрапити в біду Сало і м'ясо рекордно дорожчають: українцям назвали нову цінуСало і м'ясо рекордно дорожчають: українцям назвали нову ціну Прикмети на Водохреща 19 січня: що не можна робити і як не потрапити в бідуПрикмети на Водохреща 19 січня: що не можна робити і як не потрапити в біду Ціни на бензин накрутили: українцям назвали нову вартість на АЗСЦіни на бензин накрутили: українцям назвали нову вартість на АЗС
Реклама
Реклама
Реклама
Ми використовуемо cookies
Прийняти