У вівторок, 22 липня, країни-лідери ЄС досягли домовленостей щодо створення 750€-мільярдної програми, спрямованої на відновлення європейських економік від наслідків пандемії COVID-19. Приблизно 70% від усієї суми держави отримають у 2021 та 2022 роках.
Таку інформацію опублікувало іспанське видання El Pais.
Повідомляється, що велика частина суми опиниться на банківських рахунках держав Євросоюзу тільки у 2021 і 2022 роках. Відповідні критерії розподілу грошових коштів встановлені Єврокомісією.
Додаткові кошти країни ЄС отримають вже у 2023 році, коли будуть враховуватися критерії безробіття, падіння ВВП у 2020 році і економічні витрати, що сформувалися у 2020-2021 роках. Фінансова допомога еквівалентна 6,8% валового національного доходу держави.читайте такожЄС виділить кругленьку суму для порятунку економік - скільки і хто отримає
Примітно, для того щоб погасити борги, країни Європейського Союзу погодилися виконати зобов'язання щодо пошуку додаткових джерел доходу до бюджету. У домовленості включено прийняття податку на неперероблені пластмаси, який набирає чинності з 1 січня 2021 року, механізм прикордонного регулювання вуглецю, а також цифровий тариф, який повинен запрацювати 1 січня 2023 року.
Додамо, крім прийняття програми з відновлення економіки країни ЄС також домовилися про довгостроковий бюджет наднаціонального об'єднання на суму в 1 трильйон євро.
Нагадаємо, напередодні саміту ЄС у Брюсселі, канцлер ФРН Ангела Меркель заявила, що домовитися про фонд порятунку економіки буде дуже складно і закликала колег до конструктивного діалогу.
В цілому перемовини йшли четверо діб – низка країн на чолі з Нідерландами відмовлялися йти на поступки.
Наші стандарти: Редакційна політика сайту Главред