У 2021 році на програму медичних гарантій (ПМГ) планують виділити 123 млрд грн. - на весь рік на лікування пацієнтів з COVID - 19 в ПМГ передбачені лише 14,5 млрд грн.
Про це в п'ятницю, 27 листопада, повідомляє Укрінформ з посиланням на Національну службу здоров'я України (НСЗУ).
"Бюджет на медицину - зараз одне з головних питань для країни. У НСЗУ розуміють, що в умовах пандемії економіка переживає значний спад. НСЗУ буде ефективно і прозоро розподіляти кожну суму коштів на програму медичних гарантій. Але за умови виділення 123 млрд на ПМГ у 2021 році не буде коштів на кілька дуже важливих для країни і громадян речей. У запропонованому бюджеті на 123 млрд на лікування пацієнтів з COVID - 19 на весь рік передбачено тільки 14,5 млрд грн", - повідомили в Нацслужбі здоров'я.
читайте такожІнфекціоніст пояснила, чому діти масово розносять коронавірус
У НСЗУ додали, що, попри динаміку захворюваності і зростання навантаженості на систему, вже в другому кварталі доведеться вдесятеро зменшити витрати на лікування пацієнтів з COVID-19.
Крім цього, доведеться відмовитися від доплат лікарям за роботу з такими пацієнтами.
Також в НСЗУ звертають увагу на необхідність передбачати фінансування не тільки лікування, а й профілактики.
"Щоб подолати пандемію, потрібно закладати кошти не тільки на лікування, а й на запобігання інфікування. Найбільш надійний метод - це вакцинація. У бюджеті в обсязі 123 млрд у програмі медичних гарантій 2021 недостатньо коштів для підвищення фінансування первинної ланки медичної допомоги та на вакцинацію від COVID-19. Це питання національної безпеки. Уряди США, Німеччини та багатьох країн вже готуються до масштабного проєкту вакцинації. І з боку України буде відповідальним і виваженим кроком виділити на це кошти і забезпечити громадян захистом від хвороби", - акцентували в Нацслужбі.
Також в НСЗУ відзначають, що бюджет в 123 млрд грн не дозволить ввести доплати за досягнення індикаторів якості для первинної та екстреної допомоги. НСЗУ доведеться зменшити кількість послуг з ранньої діагностики раку, які держава оплатить пацієнтам. А онкологічні захворювання - серед лідерів у причинах смертності в Україні.
- Лікар-інфекціоніст, співробітник Київської міськлікарні № 4 Євген Дубровський попереджав, що при COVID-19 в перші п'ять-шість діб не можна приймати антибіотики.
- Медик попередив, що через прийом антибіотиків стан інфікованого може різко погіршитися.
Наші стандарти: Редакційна політика сайту Главред