Отримання Україною до кінця 2020 року другого траншу кредиту від Міжнародного валютного фонду сумою в 0,7 млрд доларів США малоймовірне.
Про це повідомляє портал Finance з посиланням на матеріали аналітиків великого західного інвестиційного банку Morgan Stanley.
Згідно з документами, основна проблема з отриманням траншу - кілька невирішених питань за програмою України з МВФ.
Крім того, аналітики вважають, що плани Кабміну профінансувати більшу частину дефіциту в бюджеті України-2021 засобом розміщення облігацій внутрішньої державної позики (ОВДП) занадто завищені і це підштовхує офіційний Київ до співпраці з МВФ.
Аналітики Morgan Stanley вважають, що проблеми з внутрішнім фінансуванням дефіциту, швидше за все, призведуть до необхідності збільшення зовнішнього фінансування в кілька разів.
Очікується, що чиста емісія ОВДП на весь 2020 рік зажадає середньомісячної чистої емісії в 17 млрд гривень (набагато вище поточного рівня). У період з січня по серпень в Україні чиста емісія ОВДП склала лише 31 млрд гривень.
Аналітики Morgan Stanley також додають, що термін обігу даних облігацій сильно знизився, а частка нерезидентів на внутрішньому ринку запозичень продовжує знижуватися.
"Така ситуація підвищує ймовірність зовнішнього фінансування, але поточна програма з МВФ вже йде з порушенням графіка ще до першого її перегляду. Morgan Stanley нагадує, що ця ситуація типова для України: п'ять попередніх програм з фондом були профінансовані лише на 40%", – розповіли в банку.
читайте такожУ Кабміні розповіли, коли Україна отримає новий транш від МВФ
Кредит від МВФ для України - що було раніше:
- У червні 2020 року тодішній керівник Нацбанку Яків Смолій заявив - Україна отримала перший транш кредиту від Міжнародного валютного фонду в рамках нової програми співпраці. Сума траншу склала 2,1 млрд доларів.
- До того прем'єр-міністр України Денис Шмигаль стверджував - Державну фіскальну службу ліквідують, оскільки це одна з умов 1,2-мільярдного кредиту в євро від Євросоюзу.
Наші стандарти: Редакційна політика сайту Главред