У комунальників немає реальних механізмів для відключення боржників від централізованого опалення. Про це в коментарі Головреду розповів директор аналітико-дослідницького центру "Інститут міста" Олександр Сергієнко, коментуючи інформацію про зростання кількості судових проваджень щодо заборгованості за послуги ЖКГ.
За його словами, відключати за несплату рахунків за опалення без рішення суду можливо тільки мешканців з індивідуальним опаленням.
Крім того, на думку Сергієнка, відключати абонентів в умовах ринку газу нерентабельно самим постачальникам послуг.
"В умовах ринку людина, яку відрізали від послуг ЖКГ, точно не повернеться до колишнього постачальника. Тобто облгази в разі відключення втрачають і клієнта, і гроші, які той платив навіть з урахуванням заборгованості", - пояснює Сергієнко.
читайте такожЗ новим дном: як українці перестали платити по ЖКГ і до чого це призведеЯк пояснив експерт, надалі борги з ЖКГ, як і кількість судових проваджень проти неплатників, продовжать зростати, так як люди просто не в змозі оплачувати комунальні послуги. Він також додає, що практика масового стягнення боргів по суду в нинішній ситуації теж може виявитися малоефективною. Адже раніше комунальники, як правило, зверталися до суду тільки щодо тих боржників, у яких були величезні суми заборгованостей. Але зараз, коли не платить півкраїни і рівень платежів впав до 50%, постачальники послуг ЖКГ просто не зможуть судитися одразу з половиною країни, так як це, по-перше, неможливо зробити адміністративно, а по-друге, загрожує ще більшими бунтами з боку населення.
"Рівень неплатежів буде тільки зростати. У нас історично заборгованість завжди збільшується в січні і лютому, тому закономірно, що в новій статистиці ми знову побачимо це зростання", - резюмував Сергієнко.
Нагадаємо, раніше в Україні анонсували прийняття законопроекту про стягнення боргів по ЖКГ.
Наші стандарти: Редакційна політика сайту Главред