Для недопущення монополізації ринку електроенергії потрібно зменшити максимальний лот до 2-5 МВт – експерт

Представник "ЙЕ Енергії" назвав три кроки, які важливо здійснити найближчим часомдля підвищення прозорості ринку.

Електроенергія
ілюстрація Reuters

Одним з важливих кроків для формування об’єктивної ринкової ціни на електроенергію має стати зменшення розміру максимального лоту на ринку двосторонніх договорів (РДД) до 2-5 МВт.

Про це заявив керівник проєкту "Електроенергія" ТОВ "ЙЕ Енергія" Василь Гончарук.

"Чим більше гравців буде мати доступ до потужностей, до торгівлі на ринку двосторонніх договорів, тим краще буде формуватися ціна для кінцевого споживача, тим зрозуміліші, прозоріші умови будуть для всіх учасників", – пояснив експерт.

За його словами, учасникам ринку стало відомо про ініціативу по збільшенню максимального лоту (на сьогоднішній день його величина становить 50 МВт – прим.), але такий крок обмежить конкуренцію на ринку.

"Збільшення максимального лота зручно для генерації, але це обмежить конкуренцію на ринку. Адже великі лоти можуть купити всього декілька гравців, які потім будуть дробити їх і продавати трейдерам. Це додасть на ринку операцій з перепродажу електроенергії і призведе до зростання ціни кінцевого споживача", – пояснив Василь Гончарук.

Реклама

Експерт нагадав, що після ухвалення парламентом в цілому 14 липня цього року закону №3508-д ринок двосторонніх договорів законодавчо визнано маркет-мейкером. Для того, щоб цей важливий крок по усуненню перекосів на ринку електроенергії не виявився марним, необхідно зробити подальші кроки.

Представник "ЙЕ Енергії" назвав три кроки, які важливо здійснити найближчим часомдля підвищення прозорості ринку, покращення стабільності ринку і його розвитку в напрямку зрозумілості і зручності для клієнта.

"Окрім зниження максимального лоту, це запровадження механізму кодування лотів законтрактованої потужності та вдосконалення механізму прогнозування графіків споживання", - впевнений Василь Гончарук.

viber
Зараз ви переглядаєте новину «Для недопущення монополізації ринку електроенергії потрібно зменшити максимальний лот до 2-5 МВт – експерт». Інші економічні новини читайте в розділі «Гроші». Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl + Enter. Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl + Enter
Реклама
Популярне
Гороскоп на сьогодні, 15 січня 2022: Тільцям - гроші, Левам - удача, Дівам - інтриги недругівГороскоп на сьогодні, 15 січня 2022: Тільцям - гроші, Левам - удача, Дівам - інтриги недругів Місячний гороскоп на тиждень 17-23 січня: Близнюкам – борги, Терезам-спокуси, Козерогам-доленосні рішенняМісячний гороскоп на тиждень 17-23 січня: Близнюкам – борги, Терезам-спокуси, Козерогам-доленосні рішення Проблеми, як з рогу достатку: для кого зі знаків рік Тигра стане важкимПроблеми, як з рогу достатку: для кого зі знаків рік Тигра стане важким Різкий ривок долара: розкрито найгірший сценарій девальвації гривніРізкий ривок долара: розкрито найгірший сценарій девальвації гривні 5 речей, які "вбивають" будь-який інтер'єр: що робить будинок жахливим5 речей, які "вбивають" будь-який інтер'єр: що робить будинок жахливим
Реклама
Реклама
Реклама
Ми використовуемо cookies
Прийняти