Біткойн замість гривні в Україні: в НБУ зробили заяву про легалізацію криптовалюти

У Нацбанку вважають важливим контроль за оборотом віртуальних активів в Україні.

Нацбанк
Легалізація біткоіни не зашкодить гривні - Нацбанк / УНІАН

Гривня залишається офіційною валютою і засобом платежу на території України. Віртуальні кошти не замінять основну валюту в країні. Національний банк продовжує проводити політику щодо захисту гривні, проте водночас визнає важливість регулювання віртуальних активів та їх позитивний вплив на розвиток ринку платіжних послуг.

Як повідомили у пресслужбі НБУ, регулятор продовжить підтримувати гривню, тоді як віртуальні активи не стануть засобом платежу в Україні. Для центрального банку, як і раніше, залишається важливим питання забезпечення суверенної державної монетарної політики.

"Віртуальні активи не будуть засобом платежу в Україні. Законним засобом платежу в Україні є гривня. Національний банк здійснює емісію національної валюти, відповідає за її купівельну спроможність і захищеність, регулює обіг і розрахунки з нею. Завдяки цьому центральний банк може здійснювати ефективну монетарну політику і забезпечувати монетарний суверенітет України", - наголошується у повідомленні.

false

Також в Нацбанку заявили про важливість державного контролю над ринком віртуальних активів в країні і відзначили позитивний вплив технологічних інновацій.

"Технологічні інновації, пов'язані з віртуальними активами, повинні відкрити багато перспективних можливостей, зокрема щодо поліпшення доступу до фінансових послуг, посилення конкуренції на ринку платіжних послуг, сприяння залученню інвестицій тощо", - підкреслили в НБУ.

Реклама

Легалізація криптовалюти в Україні

Верховна Рада в середу, 8 вересня, проголосувала за законопроект №3637, який передбачає легалізацію віртуальних активів на території України. Ініціативу у другому читанні підтримали 276 народних депутатів.

Згідно з планами влади, закон повинен дозволити власникам активів їх обмінювати і вносити до декларації. Іноземні криптокомпанії зможуть офіційно вести бізнес на території України. Операції з криптовалютою відтепер обкладатимуться податком.

Міністр цифрової трансформації Михайло Федоров заявив, що Україна є однією з країн-лідерів у світі з використання криптовалюти. Однак ринок, оборот якого оцінюється в 1 мільярд гривень, знаходиться в тіні.

viber
Зараз ви переглядаєте новину «Біткойн замість гривні в Україні: в НБУ зробили заяву про легалізацію криптовалюти». Інші економічні новини читайте в розділі «Гроші». Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl + Enter. Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl + Enter
Реклама
Популярне
Місячний гороскоп на тиждень 24-30 січня: Тільцям - проблеми, Левам - правило бумерангу, Рибам - спокусиМісячний гороскоп на тиждень 24-30 січня: Тільцям - проблеми, Левам - правило бумерангу, Рибам - спокуси Гороскоп на лютий 2022 для всіх знаків Зодіаку: Ракам - гроші, Левам - успіх в любові, Стрільцям - витратиГороскоп на лютий 2022 для всіх знаків Зодіаку: Ракам - гроші, Левам - успіх в любові, Стрільцям - витрати Прикмети на 28 січня: що не можна робити і як не потрапити в бідуПрикмети на 28 січня: що не можна робити і як не потрапити в біду Гороскоп на сьогодні, 27 січня 2022: Овнам – брехня, Терезам - розчарування, Близнюкам - правило бумерангаГороскоп на сьогодні, 27 січня 2022: Овнам – брехня, Терезам - розчарування, Близнюкам - правило бумеранга Тетянин день 2022: дата, традиції і заборони святаТетянин день 2022: дата, традиції і заборони свята
Реклама
Реклама
Реклама
Ми використовуемо cookies
Прийняти