"Що буде далі": експерти дали прогноз щодо курсу гривні

10 березня 2020, 23:19
497
Економісти заявляють, що 11 березня ми будемо спостерігати черговий етап подорожчання валюти.

"Економічний шторм" на фінансовому ринку 10 березня дуже сильно вдарив по гривні, курс якої обвалився відразу на 40 копійок, і до вечора сьогоднішнього дня зупинився на позначці в 25,40-25,42 грн / $.

Як йдеться в матеріалі Страны, істотно піднялися середні ціни на готівковий долар: відразу на 30-60 копійок на продажу долара - до 25,60-25,80 грн/ $ і на 25-35 копійок - на викуп у людей (до 24, 90-25,10 грн/$).

Хоча на кінець дня безготівковий курс долара піднявся до 25,40-25,42 грн/$, банкіри заспокоюють, що могло б бути набагато гірше:

  • По-перше, тому що Нацбанк з самого ранку вийшов з підтримкою гривні: продавав по 25,20-25,25 грн/$, і віддав до 13 годин $ 250 млн (що НБУ підтвердив офіційно), а також близько $ 50 млн після обіду - це вже оцінювальна цифра скарбників. В кінці дня регулятор стояв із двома високими цінниками - 25,40-25,45 грн/$.
  • По-друге, тому що безготівковий курс змогли утримати нижче 26 грн/$. З учорашнього дня всі боялися більше істотної девальвації нацвалюти.

Щоб заспокоїти ринок, НБУ зробив публічну заяву, в якій пообіцяв підтримувати гривню валютними продажами на міжбанку.

Але фінансисти не вірять в те, що сьогоднішніх валютних розпродажів вистачить, щоб повністю заспокоїти міжбанк і зупинити подорожчання долара.

Тому на 11 березня прогнозують новий раунд подорожчання валюти.

Не виключаються й більш істотне подорожчання долара США.

"Міжбанк може відкривати і більш істотним зростанням - на рівні 25,45-25,55 грн/$. Оскільки ніхто точно не знає, скільки валюти ще потрібно іноземцям під виведення капіталів з ОВДП. А головне - скільки люди куплять доларів в інтернеті на свої рахунки і завтра вимагатимуть в касах. Обсяги стануть зрозумілими по ходу, але ясно, що вони будуть чималими. До того ж до кінця не зрозуміло, який обсяг доларів із резерву ще зможе витратити Нацбанк і скільки прийде від "Нафтогазу". Багато питань, звідси й такі очікування ", - резюмував фінансовий консультант Василь Невмержицький.

читайте також"Зеленський народився у сорочці": експерт сказав, чому падіння ціни на нафту – подарунок Україні

Також не зовсім зрозуміло - наскільки довго НБУ дозволять витрачати сотні мільйонів доларів зі своїх резервів. Вже лунають заяви, що це корупційна схема і змова, щоб коштом "спускання" резервів дозволити піти з українського ринку спекулянтам при ще не дуже високому курсі долару.

І якщо найближчими днями тиск на курс гривні збережеться, то додасться аргументів у прихильників того, щоб припинити витрачати серйозні ресурси на підтримку курсу гривні, а опустити її курс до більш збалансованого в нинішній ситуації рівня.

Як раніше писав Главред, падіння цін на нафту торкнеться і курсу валют сировинних країн, до яких належить і Україна, пояснив експерт.

"... падіння цін на нафту позначиться на курсах валют країн-експортерів нафти і більшості сировинних країн, до яких належить і Україна. Справа в тому, що падіння цін на нафту спровокує падіння цін на інші сировинні ресурси, в тому числі промислові метали, агропродукцію", - цитують ЗМІ керівника відділу аналітики ГК Forex Club Андрія Шевчишина.

Нагадаємо, через обвал ринків нафти Трамп висунув звинувачення Росії. Зниження ціни на нафту спровокувала не тільки РФ, вважає президент США.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакції.

Наші стандарти: Редакційна політика сайту Главред

Реклама
Новини партнерів
Реклама

Останні новини

Реклама
Реклама
Реклама
Ми використовуемо cookies
Прийняти