Роль колишнього канцлера давно вже викликала багато суперечок серед німців. Але після того, як отруєний Новачком російський опозиціонер Олексій Навальний, який лікується в Німеччині, назвав Герхарда Шредера "хлопчиком на побігеньках у Путіна", дискусія розгорілася з новою силою, причому думки громадян з цього приводу сильно розходяться.
Німецька газета Süddeutsche Zeitung опублікувала листи читачів, надіслані у відповідь на публікації про Навального і Герхарда Шредера, якого опозиціонер назвав "путінським хлопчиком на побігеньках". Німців одкровення Навального не вразили: їх обурюють його ксенофобські погляди, а також подвійна мораль німецької влади.
Так, один з громадян ФРН Вольфганг Хайнц звинуватив росіянина у зловживанні гостинністю.
"Образивши ексканцлера Шредера, назвавши його путінським "хлопчиком на побігеньках", Навальний грубо зловжив своїм правом гостя на території Німеччини. Бувши гостем нашої країни, він, на мій погляд, не має права втручатися в нашу внутрішню політику. Особисто у мене і так викликають великі запитання його відверто націоналістичні та ксенофобські заяви. При цьому я, звичайно, засуджую замахи на нього, з приводу яких російське керівництво має, нарешті, висловити чітку і ясну позицію", - цитує видання лист від Вольфганга Хайнца.
Його підтримав Петер Фендт, назвавши Шредера одним з кращих лідерів Німеччини.
Німець Вольфрам Зальцер закликав не наслідувати Навального. Він відзначив критику росіянина на адресу Росії, Путіна і Шредера, а також виступи проти реалізації "Північного потоку — 2". Зальцера обурило, що уряд ФРН "зазирає в рот" до Навального.
"Навальний закликає бойкотувати Росію, змусити Путіна відповісти, зупинити реалізацію проєкту "Північний потік-2" і називає колишнього федерального канцлера Шредера "путінським хлопчиком на побігеньках". Німецькі політики ж, починаючи від Меркель і Хабека і закінчуючи Маасом, буквально зазирають критику Кремля в рот і перетворили його вже мало не на святого", - цитує видання слова Вольфрама Зальцера.
Зальцер також додав, що "Навальний не надто годиться на роль зразка для наслідування, яким його зараз намагаються представити. Адже він не тільки критикує олігархів і корупцію, а й "виправдовує неприкриту ксенофобію".
Отруєння Навального - про що йшлося раніше:
- 14 жовтня видання The New York Times повідомило, що експерти в Німеччині розглядають версію про те, що російський опозиціонер Олексій Навальний в день отруєння 20 серпня двічі контактував з Новачком.
- 14 жовтня видання The New York Times повідомило, що 6 високопоставлених російських чиновників, які імовірно причетні до отруєння Новачком лідера опозиції Олексія Навального, будуть покарані Євросоюзом і потраплять під санкції.
- 14 жовтня отруєний новачком російський опозиціонер Олексій Навальний назвав суму лікування у німецькій клініці "Шаріте" і розповів, хто оплатив рахунок.
- 6 жовтня Організація із заборони хімічної зброї (ОЗХЗ) заявила, що її аналіз підтвердив, що у зразках крові та сечі Олексія Навального є токсичні хімікати.
Отруєння Навального - ключові моменти:
22 вересня Олексія Навального виписали з клініки Шаріте.
14 вересня лабораторії Франції та Швеції підтвердили факт отруєння російського опозиційного політика Олексія Навального речовиною з групи Новачок.
14 вересня лікарі клініки Шаріте відключили Олексія Навального від апарату штучної вентиляції легенів.
6 вересня очільник МЗС Німеччини Хайко Маас заявив, що є "багато ознак" причетності Росії до отруєння Олексія Навального.
2 вересня канцлер Німеччини Ангела Меркель заявила, що офіційний Берлін засуджує отруєння Олексія Навального речовиною з Новачка. У зв'язку з цим інцидентом у Німеччини є низка питань до Росії.
2 вересня у Кабміні Німеччини заявили, що лабораторія Бундесверу (збройні сили Федеративної Республіки Німеччина) знайшла в організмі російського опозиціонера Олексія Навального сліди отрути з групи "Новачок".
22 серпня Навального привезли до Берліна для лікування в клініці Шаріте.
Наші стандарти: Редакційна політика сайту Главред