Польський прем'єр-міністр Дональд Туск вважає, що Європа живе в передвоєнній епосі і треба всім європейцям морально звикнути до того, що "можливий буквально будь-який сценарій". Про це він заявив в інтерв'ю виданню Gazeta Wyborcza.
Туск вважає, що Європа живе в найкритичніший момент з часів закінчення Другої світової війни і наступні два роки будуть вирішальними.
"Не хочу нікого лякати, але війна вже не в минулому. Це реально, насправді це почалося понад два роки тому. Найбільше тривожить зараз той факт, що можливий буквально будь-який сценарій. Зараз найбільше тривожить те, що можливий буквально будь-який сценарій. Ми не переживали такої ситуації з 1945 року. Я знаю, що це звучить нищівно, особливо для людей молодого покоління, але ми повинні морально звикати до нової епохи. Ми в довоєнному часі. Я не перебільшую. З кожним днем це дедалі очевидніше", - зазначив польський прем'єр.
Туск також нагадав про розмову зі своїм іспанським колегою Педро Санчесом, який під час засідання Європейської ради нібито наполягав на припиненні використання слова "війна" в офіційних заявах ЄС, оскільки це нібито лякає європейців.
"Я відповів, що в моїй частині Європи війна більше не є абстракцією, і що наш обов'язок - не обговорювати, а діяти і готуватися до захисту", - каже прем'єр Польщі.
Прем'єр додав, що, на його думку, головним завданням Європи має бути захист України від російського вторгнення і збереження України як незалежної та цілісної держави.
Сьогодні ситуація України "набагато важча, ніж рік тому, але і набагато краща, ніж на початку війни", підсумував Туск.
Хто такий Дональд Туск?
Дональд Францішек Туск (нар. 22 квітня 1957, Гданськ, ПНР) - польський політик кашубського походження, прем'єр-міністр Польщі (2007-2014; з 2023), голова Європейської Ради (2014-2019), співзасновник і голова партії "Громадянська платформа", колишній заступник голови Сенату. Був заступником голови партії "Союз свободи", у 1980-х роках брав участь у діяльності руху "Солідарність", пише Вікіпедія.
Допомога ЄС для України
Президент Європейської ради Шарль Мішель закликав країни Європи бути готовими до різних сценаріїв розвитку подій і можливої військової агресії з боку Росії. Водночас, він наголосив на важливості поставок в Україну зброї та боєприпасів.
18 березня Рада міністрів закордонних справ Європейського Союзу остаточно ухвалила рішення про виділення додаткових €5 млрд на військову допомогу Україні через Європейський фонд миру.
З 1 лютого 2024 року Європейський Союз одноголосно проголосував за пакет допомоги Україні в розмірі 50 мільярдів євро в рамках бюджету ЄС. Про це повідомив Голова Європейської ради Шарль Мішель.
Інші новини:
- У Росії заявили про захоплення нових територій біля Авдіївки: в ISW розкрили правду
- Запеклі бої: росіяни перейшли в наступ на важливому напрямку - Лисогор
- "У них особливі стосунки": Кулеба сказав, хто здатен завершити війну в Україні
Наші стандарти: Редакційна політика сайту Главред