Вірмено-азербайджанський конфлікт у Нагірному Карабасі став ще одним фронтом військового протистояння Туреччини та Росії. Внаслідок загострення збройної конфронтації Азербайджан зміцнив свої позиції, тоді як у Вірменії спостерігаються проблеми в структурах влади.
Про це заявив військовий експерт Олексій Арестович у ефірі телеканалу Україна 24.
За його словами, Анкара фактично відкрила ще один – третій за рахунком – фронт протистояння з Росією: у Лівії і на півночі Сирії вони вже здобули перемогу, і тепер вторглися на пострадянський простір – у зону геополітичного впливу РФ.
Що стосується результатів військових дій у Нагірному Карабасі, Арестович вважає, що з військової точки зору не можна сказати, що Азербайджан здобув лише тактичну перемогу.
"Вони вибили військової техніки більше ніж на 1 млрд доларів, це два або три річних військових бюджети Вірменії. Вони вбили значну кількість старших офіцерів, яких треба довго ростити. Я згоден з тим, що вірмени збили наступальний потенціал азербайджанців, але зараз вони (азербайджанці) повільно просуваються вперед, користуючись технічною перевагою", - вважає експерт.читайте такожВійна Туреччини за Азербайджан: у Росії попередили Анкару про наслідки
Крім того, на його думку, зрив режиму припинення вогню, щодо якого сторони домовилися з 9 на 10 жовтня у Москві, може бути пов'язаний з певними проблемами в кабінетах влади Вірменії. Зокрема, ракетний удар по Гянджі, арешт командувача внутрішніми військами республіки і звільнення глави служби розвідки може свідчити про те, що Пашинян більше не керує державою.
"Може бути три варіанти: що Пашиняна відсторонили від влади, верх взяла партія війни. Другий варіант - він дав добро на це, але тоді він свідомо знав, що не виконуватиме перемир'я. І проміжний варіант, як Горбачов у Форосі сказав: я як би заарештований, а у Москві щось відбувається, і я нічого не можу зробити. Точно можна сказати, що перемир'я не існує, воно тривало 5 хвилин", - підкреслив Олексій Арестович.
Конфлікт у Нагірному Карабасі
- Війна між Вірменією та Азербайджаном у Нагірному Карабасі спалахнула з новою силою вранці, 27 вересня. Сторони звинуватили одну одну в провокації, після чого у Баку заявили про початок контрнаступальної військової операції.
- Позицію Азербайджану відкрито підтримала Туреччина. У Анкарі назвали Вірменію "державою-терористом", а президент Реджеп Ердоган закликав Баку звільнити Нагірний Карабах від вірменської окупації.
- У Вірменії заявили, що Єреван у зв'язку з ескалацією військового конфлікту розглядає можливість визнання незалежності Нагірного Карабаху.
- Лідер невизнаної НКР Араік Арутюнян пригрозив Азербайджану оголошенням війни у тому випадку, якщо Баку не буде дотримуватися домовленостей про перемир'я.
- Росія закликає сторони припинити вогонь і сісти за стіл перемовин. Президент РФ Володимир Путін запевнив, що Москва не надаватиме допомогу Єревану щодо Нагірного Карабаху в рамках ОДКБ.
Наші стандарти: Редакційна політика сайту Главред