Будь-які міжнародні формати, пов'язані зі спробою повернути анексований Росією Крим під українську юрисдикцію, свідомо безперспективні, заявив депутат Держдуми від кримського регіону Михайло Шеремет.
"Будь-які міжнародні формати, на кшталт створюваної київською владою так званої кримської платформи, свідомо безперспективні й приречені на провал. Нам абсолютно нецікаві жодні формати й платформи. Питання Криму закрите раз і назавжди й підійматися не буде. Це виключено", - сказав Шеремет у коментарі РИА Новости.
За його словами, влада України марно втрачає час.
"У Києві про це чудово знають, але продовжують спекулювати. Все це марна трата часу і народних коштів", - додав депутат.
Шеремет також порадив київській владі замість фінансування "безглуздих проєктів" направити гроші на закупівлю вакцини для порятунку свого народу від коронавірусу.
Водночас член комітету Ради Федерації з міжнародних справ, сенатор від Криму Сергій Цеков зазначив, що Росія не має наміру брати участь у саміті Кримської платформи.
"Ініційований українською стороною саміт щодо Криму - не більше ніж чергова політична авантюра. Цілі, які вони переслідують, нездійсненні. Ми не будемо в Києві обговорювати тему статусу Криму, який є складовою частиною Росії", - сказав він.
Цеков також запропонував українській делегації приїхати замість цього до Москви, щоб обговорити відновлення відносин з Росією.
Зазначимо, раніше очільник МЗС України Дмитро Кулеба заявив, що Росія всіма силами і всіма засобами намагатиметься мінімізувати успіх проєкту Кримська платформа. Водночас Кулеба запросив Росію взяти участь у проєкті.
"На порядку денному переговорів буде тільки одне питання - модальність виходу Росії з Автономної Республіки Крим і Севастополя та відновлення суверенітету і юрисдикції України на цій території", - сказав глава українського МЗС.
Кримське питання - про що йшлося раніше:
- 16 жовтня президент Туреччини Реджеп Ердоган під час спільної пресконференції зі своїм українським колегою Володимиром Зеленським заявив, що Туреччина усвідомлює важливість України в контексті регіональної стабільності і безпеки. Анкара не визнає Крим територією РФ і надалі як і раніше має намір підтримувати територіальну цілісність української держави.
- 16 жовтня український президент Володимир Зеленський заявив, що Україна планує запросити Туреччину до переговорного процесу щодо повернення Криму під політичний контроль Києва. Українська сторона вважає, що позиція Анкари зіграє важливу роль у Кримській платформі.
- 6 жовтня президент України Володимир Зеленський заявив, що Європейський Союз готовий приєднатися до нової платформи з деокупації Криму.
Наші стандарти: Редакційна політика сайту Главред