Рада глав МЗС країн Організації договору про колективну безпеку (ОДКБ) провела перемовини щодо низки важливих питань, у тому числі і з ситуації у Нагірному Карабасі. При цьому представники організації не висували ініціатив щодо врегулювання конфлікту.
Як розповів міністр закордонних справ Росії Сергій Лавров, проблема Карабаху в рамках перемовин у форматі ОДКБ обговорювалася в контексті інших ситуацій. Росіяни розповіли організації про угоди Єревана, Баку і Москви від 9 листопада і їх виконання, повідомляє інформагентство РИА Новости.
"Ми, звичайно, обговорювали теми Нагірного Карабаху поряд з іншими ситуаціями, які вимагають нашої уваги, і ми розповіли детально, які заходи вживає РФ щодо виконання заяви керівників Азербайджану, Вірменії та РФ від 9 листопада", - сказав дипломат.читайте такожВійна Вірменії та Азербайджану: у Єревані назвали умову звернення до ОДКБ
Глава МЗС РФ нагадав, що Алієв і Пашинян дали Москві санкцію на розміщення миротворців у Карабасі і додав, що у рамках ОДКБ про альтернативні ініціативи сторони не заявляли.
"Будь-яких інших ідей не висловлюється", - підкреслив Сергій Лавров.
Позиція ОДКБ щодо Нагірного Карабаху
- У жовтні у ОДКБ заявляли, що організація готова ввести миротворчий контингент до зони конфлікту у Нагірному Карабасі тільки за умови дотримання всіх міжнародних правових норм і за згодою Азербайджану та Вірменії.
- Президент РФ Володимир Путін заявляв, що Росія не може надати військову допомогу Вірменії в рамках ОДКБ, тому що Нагірний Карабах не є територією вірменської держави. Це свідчить про те, що гарантії організації на цей регіон не поширюються.
- 22 листопада Володимир Путін заявив, що Нагірний Карабах і прилеглі до регіону райони, згідно з міжнародним законодавством, є територією Азербайджану. За його словами, Москва не мала права втручатися у військовий конфлікт.
Наші стандарти: Редакційна політика сайту Главред