Глава Оператора газотранспортних систем України Сергій Макогон в інтерв'ю угорській економічній газеті Világgazdaság розповів про ситуацію навколо будівництва газопроводу Північний потік-2.
Керівник Оператора ГТС заявив про те, що Україна підготувалася до запуску нового російського газопроводу, повідомляє посольство України в Будапешті.
За його словами, Оператор ГТС розробив кілька сценаріїв на випадок, якщо російський газ піде в обхід території України.
"Оскільки в Україні найбільший внутрішній ринок споживання газу в Східній Європі, тому послуги ГТС будуть затребувані в будь-якому випадку. Але транзитні потужності будуть оптимізовані, адже ми не можемо дозволити собі утримання потужностей, які не будуть задіяні для транзиту", - підкреслив він.
Глава Оператора ГТС переконаний, що в такому випадку Україні доведеться забезпечити економічно доцільний тариф як для внутрішніх споживачів, так і для комерційних клієнтів.
"Це означає, що ми модернізуємо тільки ті компресорні станції, які будуть використовуватися, а інші поступово будемо виводити з експлуатації. Відповідно - у разі повної відмови від транзиту по нашій території - вже не можна буде сприймати українську ГТС в якості доступного запасного варіанту", - додав Макогон.
читайте такожПівнічний потік-2 буде добудований, але на умовах США
Будівництво Північного потоку-2:
- Проект Північний потік-2 (Nord Stream 2) передбачено будівництво і робота двох гілок газопроводу загальною потужністю 55 млрд кубометрів газу на рік від узбережжя Росії через Балтійське море до Німеччини.
- Трубопровід проходить через виняткові економічні зони і територіальні води п'яти країн: Німеччини, Данії, Росії, Фінляндії та Швеції.
- Газопровід Північний потік - 2 побудований вже більш ніж на 90%.
- Новий трубопровід в обхід України планувалося побудувати до кінця 2019 року поряд з уже існуючим Північним потоком-1. Але через санкції США, передбачені законом про американський оборонний бюджет на 2020 рік, компанії, що займаються будівництвом газопроводу, не змогли його добудувати. Після цього Газпром вирішив добудувати газопровід власними силами.
- З 1 січня 2021 року набули чинності ще одні американські санкції, які фактично забороняють іноземним компаніям надавати послуги з тестування, контролю та сертифікації трубопроводу. Їм надано 30 днів на те, щоб покинути проект, інакше їм загрожують санкції.
- Засновником компанії Nord Stream 2 AG є російський Газпром. Фінансування проекту здійснюють європейські компанії-французька Engie, австрійська OMV, британсько-Нідерландська Shell, німецькі Uniper і Wintershall.
Наші стандарти: Редакційна політика сайту Главред