Росія веде активну боротьбу з НАТО і несе пряму загрозу територіям країн колективного блоку безпеки. Військове вторгнення до України у 2014 році, нарощування ядерного потенціалу, спроба встановлення контролю над колишніми радянськими республіками та застосування інших різних засобів свідчать про беззаперечну російську загрозу.
Як зазначається у доповіді НАТО 2030, російська держава загрожує Альянсу за допомогою гібридних інструментів війни. Колективний блок безпеки свого часу пропонував Москві співпрацю і перспективи євроатлантичної інтеграції, проте Росія відмовилася від такого варіанту розвитку події. У РФ здійснюють ворожі дії, спрямовані на підрив євроатлантичної системи безпеки.
"Спроби НАТО наростити надійне партнерство і залучити Росію до формування архітектури євроатлантичної безпеки в період після холодної війни, були відзначені. У 2014 році Росія незаконно і невиправдано анексувала Крим, вторглася і окупувала частину Східної України. Російська влада прагне до гегемонії над колишніми радянськими державами, і підриває їх суверенітет і територіальну цілісність, блокуючи шлях цих держав у просуванні до НАТО", - йдеться в доповіді Північноатлантичного альянсу.читайте такожУ Німеччині закликали розглянути вступ Росії до НАТО
При цьому в НАТО не забувають, що РФ намагається створювати залежні від Москви держави неподалік від території колективного блоку безпеки і порушує правила контролю над озброєнням. Це вже призвело до розриву договору про ліквідацію ракет середньої і малої дальності.
У доповіді підкреслюється, що застосування Росією вищевказаних методів демонструє наміри Москви послабити НАТО як єдину і цілісну структуру.
НАТО - Росія новини
- 1 грудня генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберг заявив, що Росія всупереч міжнародному законодавству розмістила свої війська у Придністров'ї. Такими діям Москва порушує територіальну цілісність республіки Молдова.
- 2 грудня Столтенберг анонсував намір Північноатлантичного альянсу зміцнити свою військову присутність у Чорноморському регіоні. Причиною тому є стратегічна важливість цього напрямку в контексті політики безпеки НАТО.
- У Північноатлантичному альянсі закликали Росію не втручатися у внутрішньополітичні процеси Білорусі і не заважати білорусам самостійно вирішувати питання щодо свого майбутнього.
Наші стандарти: Редакційна політика сайту Главред