Удар Євросоюзу по Росії: Шмигаль розповів, як Європа може "відключити" Газпрому Північний потік-2

ЄС може на власний розсуд регулювати постачання газу до Європи з Росії, стверджує Денис Шмигаль.

Північний потік-2
ЄС може обмежити Газпрому використання трубопроводів Опал і Евгал - Шмигаль / Reuters

У Європейського Союзу буде можливість здійснювати регулювання прокачування газу з Росії трубопроводом Північний потік-2. Компетентні органи наднаціонального об'єднання й зовсім можуть обмежити обсяги постачань палива російською газовою магістраллю. Про це заявив прем'єрміністр України Денис Шмигаль.

У інтерв'ю виданню LRT він розповів про те, що можливість припинення прокачування палива Північним потоком-2 з'явилася завдяки вимогам Третього енергетичного пакету Євросоюзу. Брюссель може обмежити Газпрому користування трубопроводами Опал і Евгал відповідно до європейського законодавства.

"Навіть якщо "Північний потік" запрацює, компетентні органи ЄС мають можливість обмежити використання "Газпромом" трубопроводів "Опал" і "Евгал", які є наземними продовженнями як "Північного потоку", так і "Північного потоку-2" відповідно до вимог Третього енергетичного пакету ЄС", - підкреслив Денис Шмигаль.

Північний потік-2 новини

Президент України Володимир Зеленський у травні під час зустрічі з делегацією з США закликав американську та європейську владу зупинити будівництво СП-2 – проекту, який несе загрозу національній безпеці української держави.

Кандидат на пост Федерального канцлера Армін Лашет казав, що якщо Росія порушить свої зобов'язання і буде використовувати Північний потік-2 проти України, то Європа в будь-який момент зможе відключити газопровід.

Глава Нафтогазу Юрій Вітренко сказав, що Газпром почав шантажувати Європу, вимагаючи схвалення добудови і запуску СП-2. Росія вже суттєво скоротила транзит газу через Україну і ставить ЄС перед вибором: або Північний потік - 2 і дешевий газ, або проблеми з постачанням палива.

Український дипломат Костянтин Грищенко вважає, що якщо після парламентських виборів у Німеччині новим канцлером стане кандидат від Партії зелених, СП-2 можуть зупинити на 3-4 роки.

viber
Зараз ви переглядаєте новину «Удар Євросоюзу по Росії: Шмигаль розповів, як Європа може "відключити" Газпрому Північний потік-2». Інші новини світу читайте в розділі «Світ». Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl + Enter. Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl + Enter
Реклама
Популярне
Фінансовий гороскоп на тиждень 25-31 жовтня: грошові надходження, обман або режим економіїФінансовий гороскоп на тиждень 25-31 жовтня: грошові надходження, обман або режим економії Переведення годинників на зимовий час 2021 в Україні: дата, чим шкідливийПереведення годинників на зимовий час 2021 в Україні: дата, чим шкідливий Прикмети на 22 жовтня: що не можна робити і як не потрапити в бідуПрикмети на 22 жовтня: що не можна робити і як не потрапити в біду Родом з України, навчалася у Києві: що відомо про застрелену Алеком Болдвіном Галину ГатчинсРодом з України, навчалася у Києві: що відомо про застрелену Алеком Болдвіном Галину Гатчинс ЄС взимку загрожують великі збитки: Зеленський закликав вирішити газову кризу і запропонував РФ угодуЄС взимку загрожують великі збитки: Зеленський закликав вирішити газову кризу і запропонував РФ угоду

Останні новини

Реклама
Реклама
Реклама
Ми використовуемо cookies
Прийняти