Трамп заявив про нові фальсифікації, Байден вже формує свою адміністрацію

8 листопада 2020, 15:58
Названо кандидатів на ключові пости в адміністрації Джо Байдена.
Трамп, Байден
Джо Байден і Дональд Трамп / Колаж Reuters

Дональду Трампу запропонували визнати поразку на виборах президента США.

Про це повідомляє CNN з посиланням на власне джерело.

Відзначається, що з такою пропозицією виступив зять і найближчий помічник Трампа Джаред Кушнер.

Крім того, Трамп заявив про те, що у нього є докази шахрайства на виборах.

"У нас є ряд письмових свідчень про шахрайство при голосуванні", - йдеться в його повідомленні в Twitter.

Трамп заявив про нові фальсифікації, Байден вже формує свою адміністрацію

У той же час переможець виборів демократ Джо Байден зайнятий формуванням своєї нової команди.

Газета Politico назвала кандидатів на ключові пости в адміністрації Джо Байдена.

Хто може увійти до адміністрації Байдена:

Так, новим міністром оборони натомість Марка Еспера може стати колишній заступник міністра оборони з політичних справ Мішель Флорной. Серед інших можливих кандидатів на пост глави Пентагону видання називає сенатора-демократа Теммі Дакуорта - співавтора проекту антиросійських санкцій за "змову" Росії з талібами, а також старшого демократа комітету у справах збройних сил Сенату Джека Ріда.

На посаду держсекретаря США Байден може обрати колишнього помічника з національної безпеки в Адміністрації президента Барака Обами Сьюзан Райс, пише Politico. Серед інших можливих кандидатів на цю посаду видання називає колишнього заступника держсекретаря США Ентоні Блінкен, сенатора-демократа Кріса Кунса, який став співавтором законопроекту про санкції проти Росії у зв'язку з можливим отруєнням опозиціонера Олексія Навального, сенатора-демократа Кріса Мерфі, а також колишнього заступника держсекретаря, голову Фонду Карнегі Вільяма Бернса.

На пост глави Мінфіну США може бути призначена член Ради керуючих Федерального резерву США Лаель Брейнард.

Міністром юстиції може стати сенатор-демократ Дага Джонс.

Главою Міністерства енергетики США - фізик-ядерник Ернест Моніс. Він вже керував відомством при Обамі.

Постійним представником США при ООН може стати колишній заступник держсекретаря США з політичних питань Венді Шерман. За часів президентства Білла Клінтона вона була радником Держдепартаменту США і спеціальним радником президента і держсекретаря, а також координатором політики США щодо Північної Кореї.

читайте такожБайден зачистить "спадок" Трампа: які укази підуть " під ніж"

Виборча система США. Як вибирають президента і віце-президента

Президента і віце-президента США вибирають разом на виборах, які проходять раз на чотири роки. Американський президент не може займати цю посаду більше двох термінів.

Вибори в США непрямі. Переможець виборчих перегонів визначається не простою більшістю голосів виборців, а результатом голосування делегатів від кожного штату-колегії вибірників.

Вибірників-зазвичай це сенатори і конгресмени, популярні політики або люди, особисто близькі до відповідного кандидата в президенти – відбирають на партійних з'їздах в кожному штаті або їх вибирає партійне керівництво штатного рівня.

До дня виборів в США в кожному штаті існують два списки вибірників, представлених демократичною і республіканською партіями. В даний час кількість вибірників становить 538.

День голосування вибірників припадає на 41-й день після дня всенародного голосування на виборах президента. Всенародне голосування відбувається у вівторок після першого понеділка листопада кожного четвертого року.

У колегію вибірників входять представники всіх штатів, причому їх кількість залежить від чисельності населення в тому чи іншому штаті. Найчастіше виборці голосують так, як більшість виборців їх штату. Однак іноді це правило порушується, тобто вибірники підтримують не того, за кого проголосувала велика частина виборців штату. У колегії вибірників окремо відбувається голосування по кандидатурі віце-президента, яка на всенародному голосуванні включена в бюлетень як єдиний пункт з президентською кандидатурою від тієї ж партії.

Практично у всіх штатах діє система" переможець отримує все", тобто всі голоси вибірників штату переходять до кандидата, який набрав найбільшу кількість голосів виборців. Винятком є Штати Мен і Небраска, де в кожному з виборчих округів обирається по одному вибірнику, а місця, що залишилися (їх завжди два) визначаються за підсумками загального голосування в штаті.

Хоча Конституція США не зобов'язує вибірників голосувати за кандидата, який отримав найбільшу кількість голосів, закони 33 Штатів і округу Колумбія вимагають від них дотримання цього правила. Вибірників, які голосують врозріз з їх зобов'язаннями, називають "ненадійними". У п'яти американських штатах таким людям загрожує покарання, а 14 - передбачають скасування голосування із заміною вибірника.

Станом на 2017 рік було 164 випадки "недобросовісності" вибірників, однак вони не змінили результат жодних президентських виборів.

Голосування виграє кандидат, який набрав принаймні 270 голосів колегії вибірників. У разі, якщо ніхто з кандидатів не отримав цієї більшості, президент обирається Палатою представників з числа не більше трьох кандидатів, які отримали більшість.

За результатами виборів 2020, офіційно ім'я нового президента США оголосять 6 січня на спеціальному засіданні Конгресу, а 20 січня він разом зі своїм віце-президентом офіційно вступить на посаду.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакції.

Наші стандарти: Редакційна політика сайту Главред

Реклама

Останні новини

Реклама
Реклама
Реклама
^
Ми використовуемо cookies
Прийняти