Більше 50% учасників проведеного Міжнародною асоціацією GALLUP наприкінці 2020 року соціологічного опитування стверджують, що США є державою, політика якої найбільше дестабілізує ситуацію у світі. Позитивною роль Вашингтона назвали 33% респондентів. Роль Китаю і Росії оцінили як дестабілізуючу 47% учасників опитування, 32% вважають, що дії Пекіна і Москви сприяють стабільності. В Україні вважають роль Росії переважно дестабілізуючою, повідомляє Фонд Демократичні ініціативи імені Ілька Кучеріва.
Дослідження проводилося в 45 світових державах, в ньому взяли участь більше 42 тисяч громадян. В Україні опитування проводив фонд Демократичні ініціативи.
Зокрема, 52% респондентів вважають США державою, діяльність якої спрямована на дестабілізацію. Близько 33% вважають, що Вашингтон стабілізує світовий порядок. В Україні 39% вважають стабілізуючою роль США, 36% - дестабілізуючою.
На другому місці опинилися Росія і Китай - діяльність держав оцінюють як дестабілізуючу 47% респондентів. Близько 32% вважають, що Пекін і Москва сприяють врегулюванню кризових ситуацій. Негативно ставляться до діяльності РФ 71% українських респондентів, стабілізуючою роль російської держави вважають 12%.
Що стосується Китаю, 35% українців позитивно оцінюють політику Пекіна, 29% не вважають її конструктивною.читайте такожГлобалісти приступили до руйнування США на користь Китаю
У Індії впевнені, що роль Росії як наддержави є переважно стабілізуючою. У самій РФ дотримуються аналогічної точки зору, але з меншим ступенем впевненості.
У регіонах Західної Азії та Африки вважають, що політика Китаю є стабілізуючою. У Євросоюзі, на Близькому Сході, у Індії та Східній Азії дотримуються протилежної точки зору.
Крім того, у світі 42% вважають роль Євросоюзу стабілізуючою, 33% вважають навпаки. Близько 25% не визначилися зі своєю думкою.
Переважно жителі Європи, а також країн Східної Азії та Латинської Америки, вважають ЄС силою, яка стабілізує порядок. Однак у Росії і на Близькому Сході вважають, що вплив Євросоюзу спрямовано на дестабілізацію ситуації.
Соціологічні опитування
- Недержавна дослідницька організація Левада-Центр опублікувала 26 лютого результати опитування, які продемонстрували, що 41% з тих, хто взяв участь в опитуванні, не хотіли б, щоб Володимир Путін знову став президентом РФ у 2024 році. Однак 48% респондентів підтримали таку ініціативу.
- На початку березня Київський міжнародний інститут соціології (КМІС) опублікував результати опитування, з якого випливає, що 41% респондентів позитивно ставляться до Росії, 42% - негативно. Примітно, за даними опитування Левада-Центр, у РФ до України позитивно ставляться 54% респондентів, негативно – 31% від тих, хто взяв участь в опитуванні.
Наші стандарти: Редакційна політика сайту Главред