Наразі у НАТО ще не виробили єдину позицію щодо російського енергетичного проекту Північний потік-2. США і деякі країни виступають проти будівництва трубопроводу, проте є і держави, які підтримують газопровід, сказав генеральний секретар альянсу Єнс Столтенберг під час зустрічі глав МЗС країн НАТО.
За його словами, в колективному блоці безпеки наразі немає єдиної і чіткої позиції щодо СП-2.
"Є різні позиції у союзників по НАТО щодо проекту "Північний потік 2". Не тільки США, але і деякі інші союзники налаштовані критично, але є і союзники з протилежною позицією. Оскільки НАТО приймає спільні рішення, вона не виробила спільної позиції щодо "Північного потоку-2", - сказав керівник Альянсу.
Також він додав, що наразі держави НАТО працюють над питанням пошуку нових постачальників газу і боротьби з актуальними викликами в галузі енергетичної безпеки.читайте такожВіце-президент ЄК заявив, що Північний потік-2 не потрібен Європі
"Ми сконцентрувалися на тому, як ми можемо підвищити диверсифікацію постачань і як протистояти викликам у сфері енергетичної безпеки", - підкреслив Столтенберг.
Північний потік-2 новини
- У Росії виникли нові проблеми з добудовою Північного потоку-2 після того, як з 1 січня 2021 року набув чинності закон про оборонний бюджет США, в якому закладено механізм впровадже санкцій проти будь-яких компаній, які пов'язані з проектом.
- У Держдепі неодноразово заявляли про те, що США уважно стежать за ситуацією з будівництвом Північного потоку-2 і будуть готові посилювати санкції.
- 23 лютого стало відомо про вихід з проекту СП-2 як мінімум 18 компаній. Юридичні особи побоюються американських санкцій.
- 4 березня у Данському управлінні територіальних вод заявили, що будівництво газопроводу Північний потік-2 у Данії триватиме до вересня. Раніше роботи планували завершити в квітні.
- Державний секретар США Ентоні Блінкен 23 березня заявив, що у Байдена, як і раніше, виступають проти проекту СП-2. Реалізація газопроводу може підірвати інтереси України, Польщі та інших американських союзників.
Наші стандарти: Редакційна політика сайту Главред