Влада США на цей час утримується від приєднання до канадських і британським санкціям проти режиму Олександра Лукашенка і влади Білорусі - в надії, що країни Євросоюзу зможуть прийти до спільної позиції щодо своїх білоруських санкцій.
Про це повідомили журналісти агентства Reuters з посиланням на чотири поінформовані джерела.
У серпні нинішнього міста офіційний Брюссель пообіцяв ввести санкції щодо Білорусі за фальсифікацію президентських виборів і порушення прав людини. Однак Кіпр дані санкції заблокував - оскільки не було виконано його вимогу ввести санкції проти Туреччини.
На минулому тижні стало відомо, що Великобританія, Канада і США планують ввести спільні санкції щодо окремих білорусів. Однак у вівторок, 1 жовтня, санкції ввели тільки офіційні Лондон і Оттава.
За інформацією джерел, в Білому домі утрималися від приєднання до цих заходів, оскільки вважає, що Євросоюз може досягти консенсусу на засіданні Європейської ради на нинішньому тижні.
Також повідомляється, що американський пакет, включаючи санкції за порушення прав людини, по суті, вже готовий, але терміни його введення в дію поки не визначені.
читайте такожУ ЄС знову влаштували блокаду санкцій проти режиму Лукашенка: названа причина
Санкції проти Лукашенка - що було раніше:
- Влада Великобританії і Канади 29 вересня оголосила про введення жорстких санкцій проти режиму Олександра Лукашенка і семи високопоставлених чиновників Білорусі.
- Зокрема, під санкції потрапили:
- старший син Лукашенка Віктор,
- очільник Адміністрації президента Ігор Сергієнко,
- очільник МВС Юрій Караєв,
- заступник міністра внутрішніх справ Олександр Барсуков,
- командувач Внутрішніми військами Юрій Назаренко,
- заступник командувача Внутрішніми військами МВС Хазалбек Атабеков,
- командир Мінського ОМОНу Дмитро Балаба.
- Санкції передбачають арешт рахунків Лукашенка і його оточення, а також заборону на в'їзд на територію Великобританії та Канади.
Наші стандарти: Редакційна політика сайту Главред