Росія відчутно скоротила видобуток нафти через світову кризу

3 січня 2021, 23:58оновлено 23 червня, 17:59
102
Росіяни "чорного золота" видобули на 8,6% менше.
нафта, видобуток
Росія відчутно скоротила видобуток нафти через світову кризу / Фото: Reuters

Унаслідок світової економічної кризи, спровокованої пандемією коронавірусу, Росія в 2020 році істотно скоротила видобуток нафти і газового конденсату.

Як повідомляє Інтерфакс з посиланням на дані Центрального диспетчерського управління паливно-енергетичного комплексу РФ, "чорного золота" видобули на 8,6% менше в порівнянні з 2019 роком.

Уточнюється, що всього протягом 2020 року російські компанії видобули 512,68 мільйона тонн нафти і газового конденсату. Однак за підсумками року ситуація була ще гіршою, ніж загальнорічна. Так, у грудні 2020 року російські компанії видобули менше 42,5 мільйона тонн, що відразу на 11% менше, ніж у грудні 2019 року.

відео дня

читайте такожВидобуток нафти буде рекордно скорочено - ЗМІЗа офіційними даними, середньодобовий видобуток нафти в 2020 році склав 10,27 мільйона барелів, а в грудні – 10,04 мільйона барелів на добу.

Основною причиною скорочення видобутку нафти в Росії називають пандемію коронавірусу. Зокрема, бізнес у багатьох сферах закрився на карантин, тому попит на нафту знизився. Серед причин також називають зірвану на початку березня угоду про скорочення видобутку. Тоді країни ОПЕК не змогли домовитися з Росією, що призвело до того, що на ринку у нафти фактично була негативна ціна.

  • Нагадавши, Російський Мінфін пропонує урізати витрати на утримання Криму і Севастополя на 17,6 мільярдів Російських рублів в 2021 і 2022 році. Росіяни стверджують, що це пов'язано з припиненням дії програми економічного розвитку окупованих територій і політикою щодо збалансування федерального бюджету.

  • Раніше російський президент Володимир Путін заявив, що пандемія COVID-19 серйозно вдарила по світовій торгівлі і призвела до справжньої глобальної рецесії. Однією з головних проблем Росії він назвав катастрофічне зростання безробіття.

  • Нагадаємо, колишній радник Путіна економіст Андрій Ілларіонов заявляв, що Росія витрачає на фінансування анексованого Криму та окупованих районів Донбасу близько 4 мільярдів доларів США на рік.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакції.

Наші стандарти: Редакційна політика сайту Главред

Реклама
Новини партнерів
Реклама

Останні новини

Реклама
Реклама
Реклама
Ми використовуемо cookies
Прийняти