Роль Туреччини у Нагірному Карабасі: Франція б'є на сполох і висуває вимогу

20 листопада 2020, 17:20
373
Франція побоюється, що Туреччина і Росія ізолюють Захід від процесу перемовин у Нагірному Карабасі.
Еммануель Макрон
У Макрона закликають відновити перемовини щодо Карабаху в рамках Мінської групи ОБСЄ / Reuters

Офіційний Париж закликає організувати міжнародний контроль за режимом припинення вогню у Нагірному Карабасі. У Франції побоюються, що Москва і Анкара домовляться про те, щоб Захід був виключений з мирних перемовин щодо врегулювання нагірно-карабахського конфлікту.

Як повідомляє видання Euractiv, Франція, яка є однією з країн-голів Мінської групи ОБСЄ, до завдань якої входило вирішення конфлікту в Нагірному Карабасі, побоюється, що домовленості від 9 листопада, підписані Вірменією, Азербайджаном і Росією, призведуть до розміщення в регіоні турецьких військ.

Париж закликає до відновлення перемовин у рамках Мінської групи ОБСЄ з метою вирішення гуманітарних питань.

"Припинення бойових дій повинно дозволити відновити перемовини з метою захисту населення Нагірного Карабаху і забезпечення повернення десятків тисяч людей, які залишили свої будинки в останні тижні в хороших умовах безпеки", - заявили у офісі президента Франції Еммануеля Макрона після перемовин з президентом Азербайджану Алієвим і прем'єрміністром Вірменії Пашиняном.

Відзначається, що Франція закликала встановити міжнародне спостереження над режимом припинення вогню у Карабасі, щоб вирішити питання з поверненням біженців і виведенням іноземних бойовиків з регіону. Також повинен був обговорюватися статус Нагірного Карабаху.читайте такожЧому перемога Азербайджану у Нагірному Карабасі - пастка Туреччини і Росії

У Парижі вважають, що Росія і Туреччина можуть повторити прецедент форуму у Астані з врегулювання конфлікту, який не враховував інтереси Заходу в ситуації з вирішенням вірмено-азербайджанського конфлікту.

"Ми розуміємо, що росіяни обговорюють з турками можливу формулу, яку ми не хочемо, яка відтворювала б астанинський процес поділу їх ролей в цьому чутливому регіоні. Ми не можемо мати з одного боку Мінськ, а з іншого - Астану. У якийсь момент росіяни повинні зробити вибір", - підкреслює видання з посиланням на французького чиновника, який розповів про це анонімно.

Конфлікт у Нагірному Карабасі

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакції.

Наші стандарти: Редакційна політика сайту Главред

Реклама
Новини партнерів
Реклама

Останні новини

Реклама
Реклама
Реклама
Ми використовуемо cookies
Прийняти